Wpis z mikrobloga

Chcę zabezpieczyć część oszczędności przed utratą na wartości. Dwadzieścia tysięcy na okres najbliższego pół roku do roku czasu. Na ładowanie się waluty jest już chyba za późno. Wchodzenie na giełdę dla laika to czysty hazard. Pomyślałem o bulionie, srebrnym ale nie wiem jak i gdzie to zrobić żeby nie przerżnąć.
Proszę o podpowiedź mireczków z tagów #inwestycje #inwestowanie #monety #numizmatyka #zloto #srebro
Pobierz r3ll - Chcę zabezpieczyć część oszczędności przed utratą na wartości. Dwadzieścia tys...
źródło: comment_15847928985G6JNOWG0PBVrCz1KXRTCL.jpg
  • 16
@r3ll: Może to niepopularna opinia tutaj, ale przy horyzoncie 6 miesięcy cokolwiek innego niż trzymanie kasy na koncie to jest hazard. Ewentualnie jeśli masz 100% pewności, że nie będziesz tych pieniędzy potrzebował to obligacje skarbowe.
@nalzok: Możesz rozwinąć myśl odnośnie obligacji skarbowych w dobie niestabilności gospodarki + poniekąd też państwa? Sam myślę, żeby wrzucić pewną część w 4latki indeksowane inflacją ale jak mówisz, nic teraz pewnego nie możemy zagwarantować
@dzieju41: Kocham takich pieniaczy jak Ty. Nie napisze nic konkretnego, ale sobie poprzeklina xD
@nalzok: Obligacje w momencie gdy NBP zapowiada interwencyjny skup z rynku wtórnego obligacji polskiego rządu?
@tomeczeq: i wbrew pozorom to nie jest zła podpowiedź.
@Kermii: Jeśli państwo upadnie to tak czy inaczej będzie #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°). Dla mnie obligacje są pewniejsze niż pieniądze na koncie. Problem jest taki, że jeśli będziesz zmuszony wypłacić przed upływem tych 4 lat to stracisz.
@dzieju41: Ty tak serio? Jest to stwierdzenie rozpoczynające dyskusję. Dzięki niemu ludzie wiedzą jaki cel chcę osiągnąć i jeżeli mają ochotę podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniami to przyłączają się do dyskusji.
@nalzok: Jest to pierwsza taka sytuacja na naszym rynku. Tak, obawiam się znacznej dewaluacji naszej waluty.
@r3ll: Imo jesli uważsasz ze euro i dolar będą rosnąć dalej do poziomu 5zl tak jak niektórzy eksperci piszą to i tak warto je skupić teraz. Oczywiście zostawiajac poduszkę w pln w postaci 3krotnosci wynagrodzenia
@r3ll: Nie da się wyeliminować ryzyka. Albo trzymasz pieniądze i stracisz, powiedzmy, 10% na inflacji, albo inwestujesz. Przy czym inwestując możesz równie dobrze stracić 50% albo zyskać 10%, nie jesteś w stanie przewidzieć.

Przy kwocie 20k zostawiłbym to sobie jako poduszkę finansową i przyjął inflację na klatę.