Wpis z mikrobloga

@Korba112: czy do przypadków z podejrzeniem koronawirusa jeździcie ze strażą pożarną? bo kilka razy w Katowicach widziałem taki zestaw pod blokami. I czy faktycznie brakuje odzieży ochronnej, rękawiczek, maseczek?
  • Odpowiedz
@pandafix:

Ile średnio zwiększyła się liczba połączeń do dyspozytora odnośnie objawów coronavirusa?

Bardzo bardzo dużo. Coraz więcej połączeń wpada na tzw kolejkę.

Przełączacie na sanepid czy dyspozytor decyduje
  • Odpowiedz
@Korba112: kiedyś tak 3/4 lata temu miałem wymioty, tak silne, że od 20 do 1 w nocy leżałem na łóżku, przechylony z głową nad miską. Mięśnie brzucha od ciągłej czynności zwracania tak nadwyrężyłem, że z trudem oddychałem. Możliwe, że z odowodnienia, ale bałem się o swoje zdrowie/życie. Będąc sam na mieszkaniu, zadzwoniłem na 112, opisując sytuację. Oczywiście zostałem zlany. Słysznie zrobiłem dzwoniąc, czy nie?
dla jasności żadnego alkoholu czy innych
  • Odpowiedz
@Czokowoko:

Nie mam pojęcia jak to wygląda od strony sanepidu. U nas w przypadku podejrzenia zakażenia konsultujemy każdy przypadek przez telefon. Mówię o pracy w karetce.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Korba112: czy w obecnej sytuacji można w jakiś sposób wspomóc ratowników / lekarzy w najbliższej okolicy?
  • Odpowiedz
@White_power:

Ile godzin w miesiącu pracujesz,oraz co z nadgodzinami,są one dodatkowo płatne,czy wliczają się na dni wolne ?

Około 250 godzin miesięcznie. Od etatu (dyspozytornia) płacą nadgodziny, a za karetkę stawka jest godzinowa.

Zostałeś kiedyś zaatakowany przez pacjenta w czasie podejmowanych wobec niego czynności ?

Nigdy fizycznie. Słownie wielokrotnie.
  • Odpowiedz