Wpis z mikrobloga

Jadę do biedry na zakupy (kiedyś w końcu trzeba), na ulicach pustki jakby był środek tygodnia 2 w nocy, a to piątek godz 18. W sklepie może z 10 osób, każdy w rękawiczkach, zawsze była wesoła melodyjka, a teraz smutny pan ciągle powtarza o zasadach bezpieczeństwa. Przy kasach wyznaczone miejsce gdzie trzeba stać żeby zachować odległość. Wracam i w radiu słyszę o właśnie wprowadzonym stanie epidemii w Polsce i rekordzie zgonów we Włoszech, policja zatrzymuje się przy jakimś bloku, może sprawdzają kwarantannę? odpalam wykop i trafiam na ten filmik https://streamable.com/rfwei czuję ścisk w żołądku...

#!$%@?, przecież to co się dzieje jest tak abstrakcyjne, że mam wrażenie, że za chwilę się obudzę, a to tylko sen.
Jakbym rok temu przeczytał wpis, który właśnie piszę to bym się zaśmiał i nie uwierzył.
Urodziłem się po wszystkich ważnych wydarzeniach, ominęły mnie wojny, stan wojenny, komuna, czarnobyl. Znałem to wszystko z lekcji historii, opowiadała rodzina. Nie mogłem sobie wyobrazić tych wydarzeń, brzmiały nierealnie, przecież odkąd żyję to nic się nie dzieje. I nagle JEB. Właśnie dociera do mnie, że teraz to o tym wydarzeniu będzie w książkach od historii, będzie się opowiadać młodszym. Jest tylko taki problem, że te obecna sytuacja trwa i nie wiadomo jak i kiedy się skończy.

#koronawirus #2019ncov #covid19 #ncov19 #wirus
  • 19
@LukasDiesel:

ten filmik przypomina mi scene z serialu Czarnobyl jak jeździła wojskowa ciężarówka i informowała o ewakuacji

W sumie niezła analogia - czarnobylska panika okazała się też przeszacowana o kilka rzędów liczb, podobnie jak koronawirusowa psychoza, a potencjalne skutki i ich rozciągnięcie w czasie wyolbrzymione. Z tą różnicą, że nawet Sowieci mieli na tyle rozumu, żeby z tej okazji nie zwijać państwa i np. nie wpaść na pomysł zamknięcia całej energetyki
Urodziłem się po wszystkich ważnych wydarzeniach, ominęły mnie wojny, stan wojenny, komuna, czarnobyl. Znałem to wszystko z lekcji historii, opowiadała rodzina. Nie mogłem sobie wyobrazić tych wydarzeń, brzmiały nierealnie, przecież odkąd żyję to nic się nie dzieje.


@RezolutnyPasikonik: My przynajmniej mamy internet i memy! ( ͟ʖ)