Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@systemluster: tyle, ze realny spadek (w odniesieniu do inflacji) - bedzie wysoki, a jako, ze bedzie to zamrozone dobro - sprzedajacy moga popasc w panike i wyprzedawac. Zeby przewalutowac/zainwestowac w zloto
  • Odpowiedz
@systemluster: my jeszcze mamy furtkę w postaci niskiego długu, w tak bezprecedensowym kryzysie może opozycja się zgodzi na zawieszenie konstytucyjnego limitu zadłużenia (60% PKB)

Ogólnie to wydaje mi się że ten kryzys będzie głęboki ale krótki i szary Kowalski za bardzo nie zauważy.

Ale po następnym kryzysie nie będzie co zbierać bo się państwo wystrzela z całej dostępnej amunicji przy tym
  • Odpowiedz
@vasco_da_gama:

Ogólnie to wydaje mi się że ten kryzys będzie głęboki ale krótki i szary Kowalski za bardzo nie zauważy.


Baaardzo optymistyczne podejście. Osobiście nie mam zbyt dużych problemów, bo w mojej firmie jedyny koszt to ZUS i serwery, ale po rozmowie z moją księgową, której biuro obsługuje ponad 250 firm, już tak optymistycznie na to nie patrzę.

Ona szacuje, że jeśli to potrwa więcej niż 2 miesiące, to zniknie
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@systemluster: a jako, ze gospodarka to system naczyn polaczonych - to odbije sie to na niej, jako na calosci. Te leasingi zostaly zaciagniete u kogos. Zwolnieni ludzie maja zobowiazania, ktorych sie nie wyzbeda.
  • Odpowiedz
bo rządzący robią coś czego jeszcze nigdy w historii nie robili, czyli drukują ogromne ilości pieniędzy


@systemluster: robiliśmy już to w latach 80 i na początku 90 XX wieku.
  • Odpowiedz