Wpis z mikrobloga

Jak dotąd zarażonych jest łącznie chyba 5 pisowców, ściśle powiązanych z ministerstwami. I my mamy uwierzyć, że w Polsce zarażonych jest łącznie 350 osób? XD Gdy w prawie 4x mniejszych sąsiednich Czechach jest 2x więcej zarażonych, a w Luksemburgu, który ma mniej więcej tylu mieszkańców co Gdańsk zarażonych jest tyle samo osób co w Polsce. XD

PiS wybrał najlepszą formę radzenia sobie z koronawirusem - nie robią testów. Skoro nie ma testów, to i zarażonych brak. Profit.
#koronawirus #bekazpisu #polityka
  • 27
@wrobel28: chłopie, ale o czym Ty dyskutujesz. Naprawdę to dla Ciebie normalne, że 600-tysięczny Luksemburg ma podobną liczbę zarażonych do Polski i jesteś w stanie to usprawiedliwić gęstością zaludnienia?

Jak Ci ten przykład nie pasuje, to weź sobie Czechy, które mają podobną gęstość zaludnienia, są prawie 4x mniejszym państwem (10mln), a zarażonych 2x więcej...
@rorf46: po pierwsze to musisz uświadomić sobie, że nie jestem tu żeby bronić pis ani nie twierdzę, że dane są prawdziwe, uważam że jest od #!$%@? więcej zarażonych w naszym kraju natomiast wydawało mi się, że w podanym przez Ciebie Luksemburgu ilość chorych ludzi może być większa ze względu na zdecydowanie większą migrację ludzi z krajów które mają potężną ilość zdiagnozowanych osób - Belgia, Niemcy, Francja.

jeżeli uraziłem Cię tym, że
@rorf46: @lasic00: dlatego napisałem, że też sie da. Być może już były takie przypadki, że rodzinie wmówiono zapalenie płuc zmarłego a rodzina to kupiła. Ale po 1 - rzadko którą rodzinę da się przekonać skoro każdy powszechnie zna objawy, po 2 - musiałby istnieć spisek lekarzy i pielęgniarek ukrywających takie przypadki, po 3 - media chętnie opisałyby nowe przypadki zmarłych, których objawy były podobne do koronawirusa, ale stwierdzono co innego.
@rorf46: Kto wie, czy u nas nie ma w takim razie 5 razy więcej przypadków niż w Czechach. Z drugiej strony nie ma u nas jeszcze takiej tragedii jak w Niemczech, Holandii, UK czy tym bardziej Hiszpani czy Włoszech pod względem liczby zgonów.

Stosunek zmarłych do wykrytych:
W Niemczech 0.003
Włochy 0,08
Polska 0,01
Hiszpania 0,05

BTW.
Zadziwiająco mało zmarłych w Niemczech. Powinni mieć zamiast 44 zmarłych gdzieś grubo ponad 200.