Wpis z mikrobloga

Polaki już podniecają się wizją kupna mieszkania w #warszawa za 1500zł/m2 za rok, bo bańka mieszkaniowa pęknie. Pęknie to najwyżej wasza dupa ( ͡° ͜ʖ ͡°) W stolicy nagle przybędzie atrakcyjnych działek pod inwestycje? I tak już osiedla stawiane są na krańcach warszawy i tam ceny są po 7500+
Jeśli ceny w Warszawie spadną powyżej 30% to jednemu z plusujacych wyśle drogą whisky ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#nieruchomosci #koronawirus #mieszkanie #kredythipoteczny #bekazpodludzi #kupnomieszkania
  • 43
  • Odpowiedz
@ChamskoCytuje:
Do tej pory tyle te mieszkania kosztowały bo w mordorze dało się zarobić sensowne pieniądze.
Jeśli gospodarka się załamie i firmy z mordoru zostana zdziesiątkowane to nie będzie podstaw do takiej ceny mieszkań.
Tak samo jeśli korporacje przejdą na pracę zdalną i nie będziesz musiał mieszkać w Warszawie.
  • Odpowiedz
@ChamskoCytuje: musialyby spasc materialy budowlane i pensje budowlanki
mieszkania ktore beda oddane za 2-3 lata maja juz swoje dzialki kupione, co jest juz uwzględnione w cenach

aaaale, w cenie jest też ~20% marża (czym chwalił sie ostatnio jakiś giełdowy deweloper), która wynika z olbrzymiego popytu. jeśli on spadnie to ceny mogą też ruszyć trochę w dół (dew. zadowoli sie nizsza marżą)

co do rynku wtórnego (bo mowilismy o pierwotnym) tak
  • Odpowiedz
@ChamskoCytuje: póki co to sam bóldupisz, realne ceny mieszkań już lecą na pysk, spójrz na inflacje czy cene złotego.

Atrakcyjnych działek ani nowych lokacji nie musi przybywać, wystarczy że przybędzie bankrutów jak bezrobocie i inflacja #!$%@?.

Wiem, że tym którzy umoczyli na górce ciężko się z tym pogodzić, ale to jest już kwestia nie czy tylko kiedy.
  • Odpowiedz
W stolicy nagle przybędzie atrakcyjnych działek pod inwestycje?


@ChamskoCytuje: biorąc pod uwagę że większość mieszkań w ostatnich latach była kupowana pod inwestycje krótkoterminowe - jest duże prawdopodobieństwo że spora część tych lokali się zwolni, może nie działek per se. Z resztą generalnie się zgadzam, nie wierzę w wielkie spadki, chociaż korekta IMHO będzie.
  • Odpowiedz
@ChamskoCytuje: Ceny gruntów są wysokie bo był olbrzymi popyt. Jak deweloperzy wstrzymają budowy i rozłożą je w czasie to nie będzie takiego zapotrzebowania na grunty i ich ceny spadną tak jak było w 2008. Ponadto, w związku z tym, że będzie się mniej budowało cey materiałów i robocizny też spadną.
Od strony popytowej będzie gigantyczny negatywny szok - recesja, bezrobocie, spadek popytu inwestycyjnego. Szok ten nie będzie zrekompensowany przez niższą
  • Odpowiedz
@incydent_kakaowy: Problem jest taki, że gdyby Warszawa miała przestać być atrakcyjnym rynkiem pracy (jakiś super-kryzys) to ci co teraz napalają się na mieszkania po "1500zł/m2" też przestaliby być zainteresowani.
  • Odpowiedz
@ChamskoCytuje: ja mam odlozone 15k na wklad wlasny, czekam az cena w cĘtrum spadnie do 5k z metra i wezme kredyt.. o boze o #!$%@?, jak to stracilem prace? O boze, o #!$%@?, jak to banki podnosza marze? Dlaczego mam niska zdolnosc kredytowa i #!$%@? wezme? Co z moim planem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz