Wpis z mikrobloga

Dobra wykopowi eksperci, pytanie. Dosłownie parę dni temu podpisałem umowę przedwstępną na mieszkanie i złożyłem wniosku kredytowe. W związku z dzisiejszą informację o obniżce stóp taki kredyt będzie dostać łatwiej, trudniej czy raczej bez zmian? xD
#ekonomia #mieszkanie
  • 9
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer: To nie jest kredyt ze stałą stopą procentową. To jest kredyt, który ma stałą stopę w pierwszych 5 latach. 5 lat to minimum które wskazał KNF, więc pewnie pojawi się więcej takich ofert z końcem roku. I wciąż będą to kredyty ze zmienną stopą oprocentowania.
  • Odpowiedz
@winda_orbitalna: I po 5 latach dalej masz stałą stopę opartą na aktualnych warunkach, które mogą się zmienić. To uczciwy deal dający stabilność klientom, ale dzielący ryzyko procentowe między kredytobiorcę i dawcę. Jak najbardziej spełnia to standardy kredytów stałoprocentowych obecnych w innych krajach UE.
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer: Eh, no dobrze. A więc tak: kredyt ze stałą stopą oprocentowania jest kredytem, którego stopa jest niezmienna w całym toku kredytowania. Ergo: jakiekolwiek inne rozwiązanie nie jest kredytem ze stałą stopą procentową. @filip-zaluski Niestety mylisz się - takie kredyty są i to w dodatku dużo bardziej popularne, niż się Ci wydaje. Najjaskrawszym przypadkiem będzie Belgia, w której tylko 0,5% wszystkich kredytów hipotecznych ma zmienną stopę procentową. DE ma takich coś
  • Odpowiedz
@winda_orbitalna: Hola, hola. W moim zdaniu celowo użyłem 20-30 lat. Tylko w Beligii i Francji jest większość kredytów o stałym oprocentowaniu powyżej 10 lat, nie mówiąc o okresie 20-30 letnim (takich danych nie mam, ale można spodziewać się że jest ich znacznie mniej). DE mają 60% kredytów o oprocentowaniu zmiennym lub stałym maks 10 lat. UK ma 95% o zmiennym bądź stałym maks 5 lat. Austria 70% zmiennym a 85% w
filip-zaluski - @winda_orbitalna: Hola, hola. W moim zdaniu celowo użyłem 20-30 lat. ...

źródło: comment_158447094884SdwsyamRTFE2c4k4xJz8.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz