Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
104 285 - 250 = 104 035
Pamiętajcie Mirki o oddawaniu krwi i jej składników, ludzie ich cały czas potrzebują!
W #belgia nadal nie testują dawców, ale dowiedziałem się, że podobno wirus nie przenosi się przez krew. Czyli nie powinno być ryzyka dla biorcy, gdybym był zarażony. Gorzej z personelem centrum krwiodawstwa...
Normalnie parking szpitala jest pełny o tej porze, ale przez wprowadzone ograniczenia odwiedzin i konsultacji jest prawie pusto. To robi wrażenie.
#krwiodawstwo #barylkakrwi
Pobierz
źródło: comment_1584379809Lv15NZUxCALAwCTSG3x2ZT.jpg
  • 13
@Smykk23: mieszkasz w Belgii? Musisz być tu zameldowany od co najmniej 3 lat. W niemal każdej gminie są organizowane raz lub dwa razy w miesiącu akcje wyjazdowe (są to stałe terminy, np 1. i 3. poniedziałek miesiąca. Musisz znać też język na tyle, żeby móc wypełnić ankietę i zrozumieć obsługę.
Tutaj możesz sprawdzić, kiedy będzie pobieranie:

https://www.rodekruis.be/wat-kan-jij-doen/geef-bloed-of-plasma/waar-bloed-of-plasma-geven/

Możesz też udać się do centrum krwiodawstwa (nie ma ich zbyt wiele, ale może
@dyniel: dzięki za odpowiedź, niestety ale dopiero 1.5 roku jestem zameldowany i na dodatek języka zacząłem się uczyć (oficjalnie w szkole) dopiero dzisiaj, ale przez te półtora roku akurat mam nadzieję skumać na tyle, żeby sobie poradzić. Pozdro!
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@dyniel: też dziś oddałem, w Brukseli w Erasme. Głównie oddawał personel szpitala.
Kobietki które nami się zajmowały były ubrane w maski i rękawice. My musielismy umyć ręce przed rozpoczęciem wypełniania formularza, później płynem przed podaniem nam piłeczki.