Wpis z mikrobloga

Którą aplikację wybrac do nauki francuskiego od zera ?


@Kotniepies: żadna cię nie nauczy francuskiego ;) Można je tylko traktować jako dodatek do "normalnej" nauki, najlepiej z korepetytorem, który będzie ci poprawiał błędy w wymowie.
No i Memrise >>>>>> Duolingo. Duolingo to jakieś pierdoły, pojedyncze słówka. W Memrise jest więcej pełnych zdań podzielonych na tematy, są filmiki, sporo słuchania. Warto też zapłacić za premium, nie wychodzi drogo, a dość sporo rzeczy
  • Odpowiedz
@Limonene: na moim etapie znajomości języka wynajmowanie korepetytora jest bezcelowe.
Dlatego pytam o programy.

W sumie po chwilowym korzystaniu z obydwu programów, chyba jedyną opcją jest memrise.

Nie dość że tanie, to wiele więcej języków można powtórzyć, co tez jest dla mnie istotne.
  • Odpowiedz
na moim etapie znajomości języka wynajmowanie korepetytora jest bezcelowe.


@Kotniepies: no właśnie nie :D Na samym początku jest najważniejsze, chociażby 5 lekcji, żeby ci wytłumaczył wymowę, poczytacie razem kilka czytanek itp. Jak się teraz sam źle nauczysz wymowy, to potem będzie coraz gorzej, a nauczenie się dobrej wymowy będzie bardzo trudne.
Ale jeśli nie chcesz to polecam chociaż książkę Assimil - polega na czytaniu, słuchaniu i powtarzaniu, pomoże ci się osłuchać
  • Odpowiedz
@Limonene: dawaj ! Mam dużo fajnych rzeczy !
Harry Potter, Władca Pierscieni, Sherlock Holmes, wszystko po angielsku...

Mam jeszcze czeską gazetę z gołymi babami, ale tego raczej nie chcesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kotniepies: Co do Memrise, to przeglądałem ich kurs angielskiego, i po pierwszej lekcji już się zniechęciłem. Brak wprowadzenia do fonetyki skutecznie mnie zniechęcił do przeglądania dalej. Kolejny argument to brak tłumaczeń zastosowań danych zwrotów.
Lepiej już sobie ściągnąć PDFy dobrych książek. Do Duolingo też nie jestem zbyt przekonany, tak jak do wielu aplikacji, które mają za zadanie być tylko pomocą, ale nie ostatecznym źródłem nauki, bo od tego są książki.
  • Odpowiedz
  • 0
@Xing77 przecież w memrise to ty decydujesz jaki kurs dodasz do angielskiego jest cała masa ja używałem gdzie objaśnienia zwrotu/wyrazu były po angielsku bo tylko takich używam po polsku też widzialem , memrise jako coś co poszerza zasób słów jest rewelacyjny.
  • Odpowiedz