Wpis z mikrobloga

Przed chwilą odbyłem ciekawą rozmowę z koleżanką pracującą w największym banku hipotecznym w polsce. Mówiła że w związku z wirusem wszystkie decyzje kredytowe są zawieszone do czasu ustabilizowania się sytuacji. Ponadto mówiła że po epidemii raty MOCNO skoczczą bo planują podwyższyć stopy procentowe do 5% żeby ratować polską gospodarkę.

#kredythipoteczny #mieszkaniedeweloperskie #koronawirus #mieszkanie #mieszkania #kupnomieszkania
  • 22
@Scaab: o #!$%@?, dobrze ze swoją ratę kazałem przeliczyć gościowi wg stop z 2003 r kiedy były najwyższe po 2000 żeby przygotować się na takie sytuacje, inaczej pewnie teraz nie miałbym z czego spłacać, bank zajolby mój dom i jakiś zjeb z wykopu wykupił by go później za pół ceny.
@Scaab: A ja wyszedłem z giełdy jakiś czas tremu ( z zyskiem () ) i puściłem już nadpłatę kredytu ( ͡° ͜ʖ ͡°). Może po epidemii, a może już po wyborach. Te daty mogą się zbiec, ale przed nikt się nie odważy.
@Scaab: Stopy pójdą w dół najprawdopodobniej, bo w bankach obecnie stałe oprocentowanie jest tańsze niż zmienne. Pomijając fakt, że odpisuję na baita xD
@Andi128: nie wiem kiedy brałeś kredyt ale od pewnego czasu kodeks cywilny reguluje maksymalny poziom odsetek od kredytu hipotecznego. Wynika z tego że rata kredytu nie może urosnąć bardziej niż o 1/2 tego co było w dniu podpisania umowy kredytowej.
Stopy pójdą w dół najprawdopodobniej, bo w bankach obecnie stałe oprocentowanie jest tańsze niż zmienne.


@kmt187: ok. Wiadomo, ze ten post to bait, ale chcesz mi powiedzieć, ze beda ujemne stopy procentowe? :v - one juz teraz są super niskie :v
@jablkawmasle Nie wiem, nie jestem członkiem RPP, jasnowidzem ani nikim innym kto może mieć jakieś pewne informacje. Zwracam jedynie uwagę na fakt, że skoro banki stałe oprocentowanie dają taniej niż zmienne to można podejrzewać, że stopy mogą ulec obniżeniu.
@mar-kar-583: Na razie tylko pobieżnie patrzyłem na te pity i wyjaśniałem problem z nimi, bo mam jakaś burdel w adresach. Dostałem jakieś 2 pity z biura maklerskiego, więc to może to. Na dniach będę się bawić w podatki jak ogarnę sprawy z pracy.
@kmt187: racja, chodzi o maksymalną wysokość odsetek w przypadku wzrostu stopy procentowej.

@jablkawmasle: chodzi o max. oprocentowanie kredytu. W mojej umowie mam oprocentowanie kredytu jako 1.6% + WIBOR (teraz jakieś 3-cośtam). Wg. prawa ta liczba nie może być większa niż 10%.