Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad zakupem mieszkania i mam kilka pytań ( ͡° ͜ʖ ͡°)

- Które banki biorą inną nieruchomość jako wkład własny do tej kredytowanej?
- Gdzie szukać dobrych warunków kredytu (interesuje mnie szybsza spłata niż w 5 lat, niski koszt całkowity)
- Warto brać mieszkanie na firmę z zamysłem wynajmu/korzystania z niego jako magazyn?

Z góry dzięki :D
#nieruchomosci #kredyt #kredythipoteczny #firma
  • 10
@xDrope:

- Które banki biorą inną nieruchomość jako wkład własny do tej kredytowanej?

Praktycznie wszystkie ale nie zawsze każda nieruchomość się do tego nadaje. Zależy od sytuacji

- Gdzie szukać dobrych warunków kredytu (interesuje mnie szybsza spłata niż w 5 lat, niski koszt całkowity

Tak samo. Zależnie od twojej sytuacji. Nie mamy kryształowych kul i nie wróżymy na tagu (choć niektórzy się starają)

- Warto brać mieszkanie na firmę z zamysłem
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: @xDrope: Aktualnie żaden bank nie akceptuje zastąpienia gotówkowego wkładu własnego inną nieruchomością. Niedawno tako możliwość była tylko w jednym banku - Santander, jednak ten bank obecnie całkowicie wycofał kredyty hipoteczne.

Są pewne szanse na podobne rozwiązanie w mBanku, jednak wymaga to aby wartość drugiej nieruchomości była znacznie większa od tej będącej przedmiotem kredytowania. Zabezpieczenie w postaci hipoteki jest realizowane tylko na jednej nieruchomości.

W przypadku kredytu na 5 lat
Aktualnie żaden bank nie akceptuje zastąpienia gotówkowego wkładu własnego inną nieruchomością


@marcpol: Bzdura. Praktycznie wszystkie to umożliwiają.

Santander, jednak ten bank obecnie całkowicie wycofał kredyty hipoteczne.


@marcpol: Bo masz pandemię. W chwili w której pisałem te słowa nie było jeszcze tak niepewnej sytuacji jak dziś.

Są pewne szanse na podobne rozwiązanie w mBanku, jednak wymaga to aby wartość drugiej nieruchomości była znacznie większa od tej będącej przedmiotem kredytowania.


@marcpol:
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol:

Dobry herbatnik jesteś.


Dziękuję :)

Nie traktuj tego personalnie, ale w tym przypadku nie masz racji.

Aha dobra czyli mówisz, że że się mylę bo dzisiaj nikt tego nie umożliwia w sytuacji kryzysu xDD


Nieprawdą jest, że większość banków akceptuje takie rozwiązanie. Na początku roku 2020 zastąpienie gotówkowego wkładu własnego inną nieruchomością przy zakupie akceptował tylko bank Santander. W roku 2019 akceptował to jeszcze mBank i bank Raiffeisen.

Wynika to
Nie traktuj tego personalnie, ale w tym przypadku nie masz racji.


@marcpol: Człowieku. Ja pisałem o czymś tydzień temu a ty dzisiaj przychodzisz i twierdzisz, że piszę bzdury bo dzisiaj sytuacja jest inna. Weź trochę logicznie podejdź do sprawy.

Nieprawdą jest, że większość banków akceptuje takie rozwiązanie. Na początku roku 2020 zastąpienie gotówkowego wkładu własnego inną nieruchomością przy zakupie akceptował tylko bank Santander.


@marcpol: Bzdura. Luty 2020 umowa na kredyt
Mówisz o klientach prywatnych indywidualnych, bo takimi się zajmujesz prawda?


@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Mówię o kredytach w rozumieniu ustawy z dnia 23 marca 2017 r.o kredycie hipotecznym oraz o nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami.

mBank 2 stycznia 2020 roku wydał komunikat o zmianie instrukcji służbowej "Zasady udzielania produktów kredytowych klientom bankowości detalicznej mBanku S.A". Główna zmiana dotyczyła:

Zmiana podejścia w zakresie ustalania wymaganego wkładu własnego w sfinansowanie nieruchomości będącej przedmiotem kredytowania,