Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Anty_kacap: ale póki nie opierasz się o graniczne wartości to żadna filozofia.

Chyba najtrudniejsze jest wybranie odpowiednich zabezpieczen i ich połączenia lub i uziemienie bo sami elektrycy się o to ciągle spierają
@zibizz1: i co Kraj to obyczaj.
No w Polsce klasykiem jest dokładnie zabezpieczeń przepięciowych po obu stronach inwetera nawet jeśli inwerter takowe posiada.
Szczerze mówiąc to nikt chyba nie zna odpowiedzi czy trzeba. Ja mam ale b+c... Abym nie musiał sprawdzać czy to miało sens
@zibizz1 Chodzi mi o taką wiedzę, jak choćby dobór optymalnego kąta ustawienia paneli, wyliczenie zapotrzebowania, dobór zabezpieczeń, sprzęgnięcie tego z zasilaniem z sieci więc raczej podstawy. Ale też np sens stosowania optymalizatorów czy trackerów. Wiem ,że dużo informacji jest w internecie ,ale lubię skondensowane treści. Dzięki za pana z pierwszego postu na pewno sprawdzę.
@zibizz1: uziemienie xD uwielbiam ten temat i wieczne rozkminy z prądem udarowym, gdzie uziemiać jak uziemiać i całe to #!$%@?. Albo mityczna pętla indukcyjna, każdy wie że nie może być, ale jak zapytasz jaki ma de facto wpływ i czym grozi to każdy gębe rozdziawia xD
Chcesz sobie zamontować czy być instalatorem samoukiem?
Bo jak sobie, to z takim podejsciem zapewne Ci się uda i bedzie w miarę OK. Natomiast jak chcesz być dobrym instalatorem to oprócz wiedzy z zakresu elekrtyki PV powinieneś drugie tyle poświęcić na wiedzę dekarską. #!$%@?ć komuś dach króry znacznie przewyższa cene paneli nie tak trudno, a o tym malo kto z początkujących myśli.