Wpis z mikrobloga

Cześć,

Może mi ktoś podpowiedzieć co jest nie tak?

Mieszkanie 30 m2 w nowym budownictwie. Wszystkie sprzęty nowe, żarówki energooszczędne. Czajnik elektryczny używany często tak to nic poza tym. Piekarnik elektryczny nieużywany, płyta indukcyjna nieużywana. Komputer jeszcze chodzi trzy cztery godziny dziennie. Pralka trzy, cztery razy w tygodniu.

Mieszkanie od strony zachodniej, więc światło jest włączane dość późno. Moja mama za mieszkanie większe gdzie ma klimatyzację płaci połowę tego a podobne rachunki ma ojciec który ma dom jednorodzinny i oświetla wszystko coś się da łącznie z ogródkiem i ma suszarkę elektryczna i wiele innych rzeczy...

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

#prad #budownictwo #elektryka #mieszkanie
Pobierz Rainor - Cześć, 

Może mi ktoś podpowiedzieć co jest nie tak? 

Mieszkanie 30 m2 ...
źródło: comment_1583761827bFVNH5jYvPP9T6AiGDOSlN.jpg
  • 18
@Rainor: troche ponad 200zł, ale to sie zmienia bo chyba jest jakas opłata kóra sie pojawia w ciągu roku po przekroczneiu jakiegoś zużycia prądu. Za ten okres co Ty wrzuciłeś miałem jakieś 220kWh i ok 230zł z tego co pamietam
@Rainor: najpierw zadzwoń do lokalnego operatora, jeśli jemu nie pozwolą zmienić umowy to niech rozwiąże umowę a ty sobie podpiszesz tylko będziesz miał przerwę w dostawie prądu na kilka dni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Szaraban: zadzowniłem do niego bo już wcześniej o tym mówiłem żeby nam moc nominalną (tak to się chyba nazywa) zmniejszył. On zmienić umowy nie może bo już o to pytał ale może na mnie przenieść umowę i podobno wtedy można coś w niej zmienić. Jeśli nie to będę kombinował
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rainor: ja za mieszkanie 56m2 z trójka dzieci, gdzie pralka chodzi częściej niż u Ciebie, mikrofala na codzień, światło i TV często chodzą (dzieci nie koniecznie wyłączają) mam rachunki rzędu 230 za 2 m-ce ale taryfa to G, a nie C.