Wpis z mikrobloga

Dlaczego moi rodzice są przekonani, że cokolwiek im mówię, pochodzi z Internetu (np. kiedy mówię, że wyczuwam smog, albo faktycznie się o czymś dowiedziałam, zasłyszawszy od kogoś, bądź przeczytawszy w jakiejś książce?) Mam świadomość tego, że nie wszystkie informacje z Internetu są wiarygodne, ale mam wrażenie, że rodzice mi to wszystko mówią, po to, aby mnie zdehumanizować. Jak to w końcu jest?


#kiciochpyta #relacjerodzinne #rodzina #rodzice #janusze #zalesie #gorzkiezale
  • 12
@Baccon: może to dlatego, że im człowiek starszy tym trudniej mu wcisnąć kit, oczywiście do pięćdziesiątki. W tedy jak człowiek sobie zda sprawę że jego życie się kończy, to znów łyknie byle gówno żeby tylko było po jego myśli( ͡° ͜ʖ ͡°)
@MEKORRO: nie do końca, ja widzę, że z wiekiem ludziom przechodzi chęć do uczenia się a myśl, że przez lata mogli trwać w błędzie jest zwyczajnie wyrzucana ze świadomości, pisze to z perspektywy 30latka
@Baccon: ja się z tym zgadzam. Stałem się zupełnym konformistą, a zaczynałem dorosłe życie jako "cyniczny anarchista" zwyczajnie z biegiem lat zauważyłem że nie warto gonić za górnolotnymi ideami. Myślę, iż wielu dojrzałych ludzi idzie na łatwiznę, ciężko utrzymać motywację do samorozwoju przez lata. Niektórzy to potrafią i oni mogą osiągnąć coś więcej niż "klasa średnia", tylko że bycie klasą średnią jest wygodne. Lubię się dawać mamić korporacjom sprzedającym mi pierdoły