Wpis z mikrobloga

@poweriade: @eternit_nie_wybacza: O właśnie zastanawiam się jak takie TUI będzie do tego podchodzić. Jakbyście byli w stanie coś powiedzieć to będę wdzięczny. W szczególności kiedy miał być wyjazd, dokąd oraz czy i jakie ich ubezpieczenia były wykupione i czy zwrócili kasę czy nie.
TUI


@poweriade: do 24 marca muszę zapłacić za wakacje na Majorce z TUI, wpłacona zaliczka minimalna. tak się grubo zastanawiam przy tej wykładniczo rosnącej skali problemu.
@Mimoz4: kontaktowałeś się już z TUI? Mam ten sam problem, też wpłacona zaliczka 10% i reszta do 24marca. W biurze powiedzieli, żeby dzwonić na infolinię (bo to była rezerwacja przez internet), ale małe szanse na zwrot. Jutro będę ogarniać
@loginwolny: dzięki, jest ten artykuł 41? 47?... iles, że jeśli są w danym kraju problemy itd to można anulować i zwrócą kasę. Na stronie tego stowarzyszenia od turystki czy jakoś tak piszą, że póki w danym kraju nie ma wprowadzonego stanu o epidemii itd to wtedy nie można z niego skorzystać z tego punktu. Wczoraj lub przedwczoraj w Egipcie wprowadzili stan wyjątkowy w związku z koronowirusem. Kwestia, że biuro Ci się
@poweriade safuka hej! 13 maja zrezygnowałam z wycieczki sierpniowej na Zanzibar z Itaki. Dostałam maila, że w ciągu 14 dni otrzymamy zwrot zaliczki. Dziś dzwonię na infolinię zapytać jak sytuacja z przelewem. A miły Pan powiedział, że wszystkie zwroty są wstrzymane i czekają na decyzję rządu... Widocznie tutaj regulamin nie obowiązuje. Poczekam do końca tygodnia i zadzwonie ponownie. W końcu muszą mieć jakis fundusz gwarancyjny na takie wypadki...
@Sigurdsdottir: hej, jakieś specjalne pismo wysyłałeś w sprawie odwołania tej wycieczki? Mamy wyjazd w lipcu do Bułgarii i chcielibyśmy odwołać. Miałeś jakieś dodatkowe ubezpieczenie na rezygnację z rezerwacji?
@Vojak nie miałam żadnego ubezpieczenia. Napisałam, że zgodnie z umową proszę o zwrot zaliczki. Tyle. W umowie mają 14 dni na zwrot. I w zależności od zapisów w umowie, im więcej dni przed wyjazdem tym mniej Ci potrącają. Nam potrącili z zaliczki 250 zł od osoby