Wpis z mikrobloga

Poleci ktoś dobry wzmacniacz WiFi?
Musi przebić się przez grubą ścianę z żelbetu. Już przy niej jest 4 na 5 kresek, ale bardzo się zmniejsza kilka kroków od niej. Zależy mi, by wzmacniacz ten tracił jak najmniej transferu i miał jak najlepszą moc rozsyłania, by kilka pomieszczeń dalej miało największą bądź prawie największą moc sygnału, jeśli to tylko możliwe. Dodam też, że bazowa prędkość internetu to 10 Mbit/s.
Czy warto dopłacać te kilka stów do najtańszych bądź średniopółkowych repeaterów?
I na co zwracać uwagę przy zakupie tych urządzeń?
Interesują mnie tylko rozwiązania bezprzewodowe, więc żadne przedłużanie kabli, AP Pointy czy PLC mnie nie interesuje.

#internet #komputery #sieci #siecikomputerowe #technologia #informatyka #elektronika #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 5
@trolololol: u Ciebie jest zasadniczy problem: ściana żelbetowa. Musiałbyś na taki repeater znaleźć miejsce gdzieś pomiędzy, gdzie jeszcze jest dobre pokrycie sygnałem oryginalnym, a skąd będzie zasięg na resztę domu.
No i musisz pamiętać, że za repeaterem będziesz miał tylko połowę prędkości. Chyba, że zamiast repeatera kupisz zestaw routerów z funkcją mesha (np. Velop), tyle, że to trochę sobie kosztuje.

więc żadne przedłużanie kabli, AP Pointy czy PLC mnie nie interesuje.
@skyluker: wyjście w świat to nie wszystko. Jeśli dajmy na to OP będzie miał życzenie obejrzeć na TV film streamowany wprost z laptopa, to przez repeater może już być problem.