Wpis z mikrobloga

Jestem pediatrą, immunologiem i wykładowcą akademickim. Od 30 lat zajmuję się naukowo i w praktyce lekarskiej zagadnieniami chorób zakaźnych. Zapraszam serdecznie na AMA (ask me anything) w poniedziałek 9 marca, w godzinach 18:00 - 20:00. Postaram się odpowiedzieć na jak najwięcej pytań dotyczących epidemii COVID-19, a także dotyczących szczepień, profilaktyki zakażeń i tematów pokrewnych - na tyle na ile pozwoli moja wiedza i szybkość pisania na klawiaturze. Dr Paweł Grzesiowski.

#ama #koronawirus #covid19 #2019ncov #ciekawostki #zdrowie
drPGrzesiowski - Jestem pediatrą, immunologiem i wykładowcą akademickim. Od 30 lat za...

źródło: comment_1583522388TU98UKKqvxiQv2qYwD5XpU.jpg

Pobierz
  • 192
@drPGrzesiowski: dzień dobry Panie Doktorze. Nie mam w prawdzie pewności, czy nikt się pod Pana nie p9dssywa... no ale. Mam proste pytanie. O proszę odpiwiedzieć 8bszernie. Bo woadomo póki co, żekoronawirus jest mniej groźny od grypy. W sumie nawet jest podobny do grypy. A więc coś go odróżnia? Mówię oczywiście o objawach samtycznych, a nie molekularnych. Pozdrawiam i podziwiam, że robi to Pan Doktor na takim portalu. (Fajnym, ale ludzie...) Szanuję
@drPGrzesiowski:

1) Szacunkowe określenie PRAWDZIWEJ śmiertelności COVID-19. Bo śmiertelność na podstawie przebadanych próbek jest znana (spoiler), ale nijak ma się do rzeczywistości. Prawdziwych danych raczej mieć nie będziemy, bo ciężko (niemożliwie?) będzie przebadać ludzi pod kątem tego czy mają czy nie mają przeciwciała na tego wirusa, ale pytam szacunkowe.


2) Czy potwierdzi pan, że wirus SARS-Cov-2 jest wirusem przeziębienia. Jeśli nie to co sprawia, że miałby nim nie być, jeśli pozostałe
@a__s @Moderacja
dr Grzesiowski będzie odpowiadał na pytania tylko przez 2 godziny, rozsądne byłoby stworzenie znaleziska już teraz i podpięcie go pod główną tak by przez te 2 dni nazbierały się pytania i lekarz mógł odpowiedzieć na te najbardziej plusowane. Tak jest przy niektórych AMA na reddicie, a zważywszy na popularność tematu i generalnie treści o covid-19 byłby to dobry pomysł.