Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Klimbert: już drugie zdanie jest nieprawdziwe niestety. Wiem emerytalny 65 a średnia długość życia 74 nie daje średniego czasu na emeryturze 9 lat. 9 wychodzi kiedy policzysz wszystkie "ujemne" emerytury czyli kiedy ktoś nie dożył i zabrakło mu c lat. Logicznie jednak nazywasz to zerem. Także średni czas na emeryturze jest zawsze większy niż średni czas życia minus wiek emerytalny. #mathnazi
  • Odpowiedz
@Klimbert: O c--j tu chodzi tak naprawdę. W moim zawodzie kobiety zarabiają tyle samo, co mężczyźni i bywa, że otrzymują one posadę tylko dlatego, że mają p---ę. Moja dziewczyna w swojej pracy zarabia tyle samo, co mężczyźni i ma odrobinę mniej obowiązków przez swoje warunki fizyczne. Jeszcze nigdy w swoim życiu nie słyszałem, by kobieta zarabiała mniej na tym samym stanowisku co facet.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@karski: akurat to czesty błąd jezeli chodzi o płace kobiet, bo roznica jest ogolna, w sensie faktycznie kobiety ogolnie zarabiaja mniej ale wiaze sie to glownie z nizszym czasem pracy i slabiej platnymi wyborami zawodowymi. Na tych samych stanowiskach o tych samych obowiazkach zawsze zarabiaja tyle samo
  • Odpowiedz
@Zgrywus1: Jeżeli kobiety mniej pracują i wybierają słabiej płatne zawody, to dyskusja na ten temat powinna być już dawno zakończona, ale niestety nie jest, przez roszczeniową naturę kobiet. Tylko to stoi na przeszkodzie.
  • Odpowiedz
Odpisali, jeszcze ich trochę pomęczę ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Klimbert: takie odwracanie kota ogonem, mogłeś im napisać że tak, to jest fakt że kobiety zarabiają mniej, ale skoro zarabiają mniej za taką samą pracę co mężczyzna, to czemu pracodawcy nie zatrudniają tylko kobiet, żeby zaoszczędzić te 20%, za taką samą pracę? Przecież to czysty zysk dla pracodawcy... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Klimbert: Czemu nie napiszesz ze luka placiwa wynika glownje z rozkkadu podejmowanych zawodow (wynikajaych z wyksztalcenia) a w marginalnym stopniu z dawaniu wiekszej pensji mezczyznie za ta same prace (ci hest nielegalne i podlega zglaszaniu?)

Wtedy triche runal by mitbo dyskryminacji i wyszloby ze kobiety niejako same tworza ta luke placowa - ida na socjologie i administracje, podczas gdy ich koledzy ze szkoly ida do zawodowki i koncza na obrabiarkach
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@In_thrust_we_trust: ponieważ afera miała już miejsce - a są dzbany, dla których podane przez ciebie argumenty to "Tylko winny się tłumaczy". Nie ważne, że różnica wynika z tego że faceci trują się spawając, gdy kobieta robi w sklepie - ważne są tylko puste liczby bez kontekstu
  • Odpowiedz
@cookie96: no tak, ale skoro roznice w podejsciu do emerytur argumentujemy charakterem zatrudnienia, to roznice plac chyba tez powinnismy?

Faceci wybieraja takie a nie inne zawody, ktore powoduja szybsza smierc. Kobiety takich zawodow nie wybieraja. Jedniczesnie faceci w tych zawodach zarabiaja wiecej, a kobiety mniej.

To sie wydaje teraz spojne chyba?

Sorry jesli sie powtarzam lub pisze to samo, nie wiem na ktory moj komentarz odpowiadales troche ;)
  • Odpowiedz