Wpis z mikrobloga

@Klimbert: Mirki i Mirabelki jak macie ochotę to wykorzystujcie szablon i wysyłajcie do bolta, zrzekam się praw autorskich:

Dzień dobry,

Garść najnowszych statystyk
W Polsce mężczyźni przechodzą na emeryturę w wieku 65 lat, natomiast średnia długość życia mężczyzn wynosi 74 lata. Kobiety w Polsce przechodzą na emeryturę w wieku 60 lat, zaś średnia długość życia kobiet wynosi 82 lata. Oznacza to, że mężczyzna średnio korzysta z emerytury 9 lat, zaś kobieta
  • Odpowiedz
@Klimbert: Skorzystałem z Twojego wzoru, oprócz tego dopisałem we wstępie jeden akapit o różnicach w cenie, która zależna jest od miejscowości. Dlaczego mieszkaniec dużego miasta płaci mniej za przejazd Boltem niż mieszkaniec małej miejscowości? Statystyki przedstawiają, że w dużych miastach są wyższe zarobki niż w małych miejscowościach.
Wiadomość wysłałem do wszystkich oddziałów Bolta w Polsce.
  • Odpowiedz
@Klimbert:

W Polsce mężczyźni przechodzą na emeryturę w wieku 65 lat, natomiast średnia długość życia mężczyzn wynosi 74 lata. Kobiety w Polsce przechodzą na emeryturę w wieku 60 lat, zaś średnia długość życia kobiet wynosi 82 lata. Oznacza to, że mężczyzna średnio korzysta z emerytury 9 lat, zaś kobieta 22 lata.


No i tutaj się mylisz, bo chociaż akcję popieram to stosujesz tutaj ( z niewiedzy lub świadomie) manipulację danymi, czyli
  • Odpowiedz
@R__R: To jest akurat proste. Ceny w mniejszych miejscowości są wyższe, bo w mniejszych miejscowościach jest a) mniej kierowców b) prawie w ogóle nie ma kierowców, przez co do małego miasta często musi dojechać z większego (np. Warszawa -> Legionowo). Często musi pokonać 5-20km by odebrać pasażera.
  • Odpowiedz
@Klimbert: niby fajnie ale nie. W tym przypadku nie liczy się średniej długości życia, bo dla dwóch osób, noworodka zmarłego przy porodzie i dziadka który przeżył 100 lat średnia to 50lat.

Liczy się oczekiwaną dalszą długość życia.

Zgodnie z tym oczekiwana dalsza długość dla kobiet i mężczyzn w wieku 60 lat to odpowiednio 24.2 i 19,1 lat. Wciąż róznica, ale nie aż taka.

Prosty przykład że statystyki nie bierze sie na
  • Odpowiedz
@saunter: czy ja w wieku 34 lat nie płacę składki emerytalnej?
Mam większą szansę umrzeć przed 60 rokiem życia niż kobieta, a mimo wszystko mam przejść na emeryturę 5 lat później.
  • Odpowiedz
@saunter: to raczej ty nie rozumiesz o czym piszę.

Mężczyzna średnio żyje 74 lata, a kobieta 82 lata. Bierze się to m.in. z tego że facet częściej wykonuje prace fizyczne, obarczone ryzykiem śmierci (większą szansę na śmierć ma budowlaniec, kierowca lub strażak niż nauczycielka czy urzędniczka). Zarówno kobiety jak i mężczyźni płacą składki emerytalnej, ale to facet ma o wiele większą szansę w ogóle do emerytury nie dożyć.
  • Odpowiedz