Wpis z mikrobloga

#psycholog #psychologia #psychiatria #psychoterapia
Czy tutejsi psycholodzy lub #studbaza na kierunku psychologia jest w stanie realnie podpowiedzieć mi czy warto spróbować #studia ONLINE z psychologii?
Dodam że byłby to drugi kierunek. Nie mam sił na rozpoczynanie kolejnych jednolitych studiów magisterskich, więc bardzo mnie kusi opcja licencjatu online. Temat mocno mnie interesuje i wierzę, że ogarnę, natomiast bardziej mnie zastanawia czy w ogóle -a jeśli tak to w jakim stopniu- poważany byłby taki papier. I jaka byłaby perspektywa zawodowa - (trochę marzy mi się praca terapeuty/podobnej formy pomocy ludziom)
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JeszApokalipsy: Żeby zostać psychoterapeutą potrzebujesz mgr niekoniecznie z psychologii, ukończenie kilkuletniego szkolenia w danym nurcie i odbycie bodajże własnej terapii, poszukaj w necie.
@Rzajnchob trudno mi jednoznacznie określić czego oczekuję, bo nie wiem czego się spodziewać po danym zawodzie. Mogę jedynie zaznaczyć że interesuje mnie psychika człowieka i mentalna pomoc innym, aczkolwiek różnie bywa też z moją dyspozycyjnością psychiczną wobec innych osób, więc rozważam nie tylko psychoterapię, a być może prowadzenie swego rodzaju działań/badań/wstaw cokolwiek.
@Rzajnchob i dlatego szukam jakichkolwiek info o online psychologii, nie rozumiem jak to może funkcjonować w Polsce gdzie mamy jednolite magisterskie z psychologii + dalsze specjalizacje czy doszkalanie...
Niestety drugi kierunek przy pierwszym bardzo angażującym + pracy jest raczej niemożliwy. Studia mam artystyczne więc też moja psychika ciężko to znosi i nie chciałabym się w kolejne 5 letnie studia pchać, bo trochę się boję o swoją psychikę. Mimo faktu, że temat super
@JeszApokalipsy: Wcale nie musisz iść na studia, żeby zajmować się psychologią i pomagać ludziom. Jeśli jest to po prostu zainteresowanie i nie chcesz poświęcać na to czasu, to może spróbuj narazie poczytać coś w tym kierunku, nie koniecznie robić licencjat.