Wpis z mikrobloga

@Zenit_b Sam wymyśliłeś te pytania? Niektóre brzmią jak z kosmosu. I brakuje do nich właściwych odpowiedzi. Pytasz kogoś, czy chodzi do kościoła: i jest odpowiedź nigdy, ale już takiej samej nie można zaznaczyć przy modleniu się. Czyli zakładasz, że ktoś nie wierzy, a się modli? ( _) A pytanie o "pewne myśli" to mój hicior. Co to znaczy "pewne myśli"? Wydaje się to być bardzo niedopracowana ankieta.
@Catttana: tak to prawda, ale nie oceniam ich przydatności jedynie na podstawie paru pytań które Ci się nie podobają, kwestionariusz złości i metapoznania to kwestionariusze kliniczne, niektóre pytania mogą wydawać Ci się śmieszne ale osoby z zaburzeniami będą wiedziały o jakie myśli chodzi w kwestii pewnych myśli, nie mogłem zmieniać ani modyfikować pytań, uważam kwestionariusze za odpowiednie do tego celu i z powodu normalizacji kwestionariuszy nie mogłem wykreślać pytań
@Catttana: badania psychologiczne mają do siebie to, że często pytania wydają się bezsensowne, a jednak mówią dużo o badanym. A pytanie o "pewne myśli" po prostu pokaże, czy są osoby, które uważają niektóre tematy za takie groźne, niebezpieczne czy aż złe, że aż nie powinno się o nich myśleć. Nie chodzi o konkretne tematy, ale o podejście ludzi