Wpis z mikrobloga

1747 szkół w całej Polsce!!! () I to dane KK a nie lewackich mediów. Szach mat katole, ten kraj będzie laicki czy chcecie czy nie.

- W Warszawie realnie w Eucharystii uczestniczy 8-10%. młodych. Systematycznie rośnie liczba tych, którzy deklarują, że nigdy nie uczestniczą w Mszy św. Wskazania moralne przyjmuje jedynie 7%, odrzuca je jednoznacznie aż 72% z nich. Od 2013 r. ok. 30% uczniów szkół średnich zrezygnowało z katechezy, w Warszawie nawet 44%. W 1747 polskich szkołach nie ma już lekcji religii, bo nie było chętnych - mówił ks. Mąkosa. - Polska jest najszybciej laicyzującym się państwem świata - dodał


Znalezisko - https://www.wykop.pl/link/5360353/warszawa-proboszczowie-radzili-jak-odwrocic-odchodzenie-mlodych-od-kosciola/

#bekazkatoli #polska #warszawa #katolicyzm #religia #szkola #neuropa
  • 76
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lakukaracza_: Od ponad 10 lat jestem ateistą, jedną z najbardziej wkurzających mnie rzeczy w kościele była taka wojująca chęć nawracania innych, zupełnie taka sama jak aktualni "internetowi ateiści", którzy są dokładnie tacy sami jak najbardziej podła część KK.
  • Odpowiedz
@KakaowyTaboret: przykładem te wszystkie sobory, gdzie ustalali, że od tego momentu potrzebna jest spowiedź, albo ustalili, że matka boża do nieba wkroczyła przez wniebowstąpienie. Kościół w formie, w jakiej powstawał, nie miałby miejsca bytu w obecnych czasach, dlatego naginają interpretacje jak mogą.
  • Odpowiedz
@niedoszly_andrzej: czytałem dzisiaj te komentarze i się mocno dziwię dlaczego ludzie dali się w to złapać, szczególnie jak napisałeś o Estonii, która procentowo ma jakieś 70% osób bezwyznaniowych xD Szanuję za to, że się chciało.
  • Odpowiedz