Wpis z mikrobloga

W poprzednią sobotę chyba niechcący przewidziałem spadki na giełdzie w odpowiedzi na to, że złoto może zacząć spadać, zamiast rosnąć w obliczu kryzysu deflacyjnego. Nawet powodem nie jest tutaj koronawirus — co najwyżej pretekstem.

https://www.wykop.pl/link/5347339/#comment-73701751

#gielda #zloto #xauusd #sp500 #gospodarka #ekonomia #finanse #koronawirus
OmeGa1 - W poprzednią sobotę chyba niechcący przewidziałem spadki na giełdzie w odpow...

źródło: comment_1582991776OxIM1kCIA7vGEOJKKpdxT7.jpg

Pobierz
  • 11
@OmeGa1 jakim cudem ma być kryzys defacyjny przy ciągłym dodruku pieniądza? Bańka pęknie dopiero jak podwyższą stopy jeśli w ogóle to zrobią, a nie zanosi się na to więc bardziej prawdopodobna w przyszłości jest hiperinflacja.
@trueself: jeśli już spekulujemy, to paradoksalnie możliwy staje się scenariusz deflacyjny, z uwagi na rekordowy dług np. dług światowy do światowego PKB, przekracza ponad 330%. Kryzys deflacyjny oznacza nagły spadek cen wszystkiego w tym ropy i złota. Przy okazji tworzy się paradoks, bo mamy dodruk na niespotykaną skalę, ale to i tak nie wystarcza, żeby zatrzymać nagłe spadki cen, przy okazji bankruci wyprzedają się ze wszystkiego m.in. ze złota, akcji itp.
@OmeGa1: Ja myślę że oni je obniża (rdv planowane na 15/03 ale w obliczu kryzysu ogłoszą to wcześniej) by dać tanie kredyty pod ponowny rozruch gospodarki, przeniesienie produkcji do krajów macierzystych itp. Da to w dupę bankom ale dobry dodruk pomoże (ekhm), coś zrobić muszą. Jak nie to albo jebnie i będzie jak przed 1/2 WŚ, wtedy III WŚ (wróg się znajdzie, już jest) a po niej totalny reset, koniec z
@OmeGa1 powiedz mi jaki jest sens podwyższenia stóp procentowych w przypadku pęknięcia bańki? Stopy podwyższa się gdy jest zbyt wysoka inflacja, a nie kiedy ceny spadają.
@trueself: napisałeś wyżej że bańka pęknie jak podwyższą stopy procentowe, precyzując moją poprzednią odpowiedź - nie podwyższą, ewentualnie kilkanaście miesięcy do kilku lat po pęknięciu bańki, ale w FED w oficjalnych najbliższych planach mają dalsze obniżanie.

Albo jeszcze lepiej, obniżanie stóp zwiastowało pęknięcie baniek.
Na tym wykresie np. - na szaro zaznaczone okresy recesji, prawie za każdym razem gdy zaczęto obniżać stopy - kilka miesięcy później następowała recesja. Obecnie stopy obniżane
OmeGa1 - @trueself: napisałeś wyżej że bańka pęknie jak podwyższą stopy procentowe, p...

źródło: comment_1583004945NkfpU31LRJFSO870kR9P5Z.jpg

Pobierz