Wpis z mikrobloga

502 - 1 = 501

Tytuł: Lód
Autor: Jacek Dukaj
Gatunek: Fantastyka
★★

Chyba pierwsza książka w moim życiu którą odkładam i nie mam zamiaru w najbliższym czasie do niej wracać. Męczy bardziej niż najnudniejsze lektury szkolne.
Miejscami wydaje się ciekawa, ale autor szybko wyskakuje z 30 stronami o niczym przez które trzeba się przebijać na siłę. Ja czytam dla przyjemności, a przyjemności z tej książki wyciągnąłem na prawdę mało. Przeczytałem prawie 300 stron i po prostu nie mam sił ciągnąć tego na siłę.

Pewnie tym wpisem narażę się fanom Dukaja, ale na prawdę nie warto. Jedno zdanie może podsumować to dzieło- Przerost formy nad treścią.

#ksiazki #czytajzwykopem

#bookmeter

Wpis został dodany za pomocą skryptu do odejmowania
!Dzięki niemu unika się błędów w działaniach
!Pobierany jest zawsze ostatni wynik
Piottix - 502 - 1 = 501

Tytuł: Lód
Autor: Jacek Dukaj
Gatunek: Fantastyka
★★☆☆☆☆☆...

źródło: comment_1582730652K80L1MRGkXoszpmwszj91W.jpg

Pobierz
  • 112
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Piottix: Ja zacząłem Dukaja od Perfekcyjnej Niedoskonałości, która bardzo mi się podobało, to myślałem że Lód nie będzie problemem, a się od niej odbiłem po kilkuset stronach. I tak leży na regale i gapi się na mnie z wyrzutem że jej nie skończyłem.

Cieszę się że nie jestem osamotniony xD
  • Odpowiedz
@Piottix: gwiazdki mogłeś sobie darować, w końcu nie przeczytałeś.
"Przerost formy nad treścią" przecież to zwykłe kłamstwo.

Wogóle wszyscy krytycy Dukaja powinni każde zdanie w swoich wypocinach zaczynać od "Wegług mnie..." "według moich możliwości poznawczych..."
;)
  • Odpowiedz
Wogóle wszyscy krytycy Dukaja powinni każde zdanie w swoich wypocinach zaczynać od "Wegług mnie..." "według moich możliwości poznawczych..."

;)


@nopayn: tak to odczytuj, to moja opinia. Nie mam zamiaru powtarzać tych wyrażeń przy kazdym zdaniu bo to chyba oczywiste że wszystko co napisałem jest "Według mojej opinii"
  • Odpowiedz
@Piottix: Czytam ją od 10 lat (serio, kupiłem na Allegro w 2010 - screen poniżej) i jeszcze nie skończyłem. Zacząłem czytać w 2012 tuż przed wyprowadzką z domu (książka była za duża, żeby ją ze sobą taszczyć przy przeprowadzcem więc nie wyprowadziła się ze mną). Teraz za każdym razem kiedy jestem u rodziców, to czytam po parę stron. Aktualnie jestem w okolicach 850 strony i jeszcze trochę zostało do końca...
Regis86 - @Piottix: Czytam ją od 10 lat (serio, kupiłem na Allegro w 2010 - screen po...

źródło: comment_1582737452v51Q7kXIl0TsDBJ809xwC2.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Piottix: Ślepowidzenie - bardzo dobra książka, jedno z lepszych S-F jakie czytałem. Pierwsze podejście spaliłem, bo nie czytałem uważnie (książka z tych, które wymagają nieco uwagi - nie to co taki np. Marsjanin; fajny, ale bardzo "prosty") i nie ogarnąłem do końca o co tam chodzi. Dojechałem do końca, ale od połowy nic nie pamiętałem. Za drugim razem się "przyłożyłem" i bardzo mi podpasowała.
  • Odpowiedz
takim sposobem pamiętasz jeszcze jak to się zaczęło? xD


@Piottix: Z grubsza mam w głowie jakiś majaczący obraz tego co się działo przed tym jak wsiedli do pociągu, ale poza mglistym wspomnieniem małej kanciapy z pierwszych stron i jakiejś gry w pokera nieco później, to raczej mało pamiętam. Z konkretów to trzymam w głowie tylko, że gość szuka ojca, bo mu Ministerstwo Zimy kazało, bo stary umie gadać z przemieszczającymi
  • Odpowiedz