Wpis z mikrobloga

Dzieeeń dobry Mirko!
Dzisiaj przedstawiam kolejną obiadową wariację w azjatyckim klimacie, która BTW idealnie obrazuje, dlaczego rzadko jem kurczaka. Jak to jest ciężko zbilansować to masakra. Ale przynajmniej smakuje spoko :)

Ryż konjac smażony z kurczakiem:

250g piersi z kurczaka
10 g imbiru
2 ząbki czosnku
papryczka chili
1/2 czerwonej papryki (100g)
80 g groszku cukrowego
20g sosu sojowego
10g sosu rybnego
kilka łodyg szczypiorku
2 jajka
40g oleju sezamowego
200g ryżu konjac

W pierwszej kolejności należy przygotować wszystkie składniki. Kurczaka pokroić w kostkę.
Chili, czosnek i imbir posiekać ( jeśli macie czas, można wymieszać je i sos sojowy z kurczakiem i odstawić do zamarynowania).
Warzywa pokroić dowolnie, szczypiorek posiekać
Jajka roztrzepać z sosem rybnym.
Ryż konjac wypłukać na sitku i dokładnie odsączyć.
Na patelni rozgrzać olej, wrzucić kurczaka i warzywa i smażyć na dużym ogniu kilka minut. Dodać sos sojowy i odsączony ryż. Przesmażyć do odparowania wody.
Wlać roztrzepane jajka i mieszać aż się zetną.
Podawać posypane szczypiorkiem.

MAKRO: 894kcal 72B 55T 20W

Zapraszam również na instagrama ziemniakizostaw
I bloga ziemniakizostaw
Miłego dnia ()

#keto #gotujzwykopem #ziemniakizostaw
c.....i - Dzieeeń dobry Mirko! 
Dzisiaj przedstawiam kolejną obiadową wariację w azja...

źródło: comment_1582609748UAMPhwyeOBpV4cyhO0EvMB.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
Da radę kupić ten Konjac w jakimś markecie (nie chodzi o e-zakupy)? Szukałem w dużych Carrefourach (kuchnie świata + dział bio) i nic...
  • Odpowiedz
  • 1
@pablohini na pewno Auchan na zdrowej żywności, poza tym jest podobno w Rossmannie ale ja w mojej okolicy nigdy nie spotkałam. Był też w Selgrosie ale nie wiem czy jest w stałej ofercie
  • Odpowiedz
  • 0
@ewridejhardtrajning w ogóle nie smakuje :P jak lubisz makaron ryżowy i takie konsystencje to będzie Ci pasować, ja akurat zrobiłam duże zapasy w biedrze jak był ale poza tym kupuje w Auchanie (bo trafiam zazwyczaj na promocje), bywa też w Selgrosie i podobno w rossmanach. Imo obojętne gdzie kupisz, składy praktycznie takie same, różnią się kształtami i ceną
  • Odpowiedz
  • 0
@ewridejhardtrajning nieee to całkiem naturalne bo z roślin, bez obaw :) nie wąchaj tylko po otwarciu opakowania a rzuć na sitko i przepłukaj. Świetnie się sprawdza w azjatyckich klimatach ale mój niebieski lubi też z pesto czy bolognese więc najlepiej po prostu sprawdzić co Tobie będzie odpowiadać
  • Odpowiedz