Wpis z mikrobloga

Bez beki, trzymanie zapasów na 2-3 tygodnie nie jest przejawem foliarstwa. Żyjemy w czasach, w których jesteśmy przyzwyczajeni, że gdy czegoś braknie to można w kapciach podejść do żabki czy innego osiedlowego i to dostać od ręki. Wyobraźcie sobie, że z dnia na dzień nie ma takiej możliwości i pozostanie żarcie tynku ze ścian ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#2019ncov #koronawirus #wirus
  • 41
@jagged: Myślę sobie, ok zawsze można pojechać na wieś do teściów nabrać ziemniorów i innych rzeczy z pola. Problem będzie, gdy zamkną dany obszar i najdalej będę mógł pójść z psem pod klatkę.
@Kawazbozowa: Bo nie są. W 2012 dowiedziałem się, że w Ameryce sprzedawane są specjalne "pakiety" wliczające amunicję na wypadek apokalipsy, i to nie jest wbrew pozorom głupie. Poza tym apokalipsa nie musi oznaczać końca świata, a np. zwyklego black outu. Ale żeby robić zapasy z powodu koronawirusa? Weź( ͡° ͜ʖ ͡°)
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kawazbozowa: ja to zawsze miałam takie zdziwiko, że dlaczego na osiedlach w miastach nie sadzą drzewek i krzaków owocowych, pewnie słabo się kosi trawę pod nimi, no i owadów pełno ¯(ツ)/¯
Lepsze zatrute spalinami jabłko niż brak czegokolwiek ¯
(ツ)/¯
@Kawazbozowa: ja kupiłem żarcia na 2 miesiące które nie zepsuje się do 2025. Jak nie będzie wirusa to wywiozę na działkę i przynajmniej nie będzie problemu że po piwku, nie ma co jeść a do jedynego czynnego sklepu w niedzielę 10km. Poza tym w domu mam baniaki na wino w których mogę trzymać 100L wody i kuchenkę turystyczną z dużym zapasem gazu. W razie czego zabarykadowany bez prądu, wody i gazu
@Kawazbozowa: od zapasów jedzenia jeszcze ważniejsze są zapasy leków - multiwitaminy(nie suplementy), leki antywirusowe - choćby głupi heviran OTC i antybiotyki (można kupić na czarno na ukrainie). na samym makaronie to w miesiąc się szkorbutu nabawisz.