Wpis z mikrobloga

Jak mnie w-----a kult pracy, no to jest niepojęte, czasami słyszysz teksty w stylu " no, dobrze, że mi się kończy urlop, bo się zacząłem nudzić " ... ok, to jeszcze jest dla mnie do przyjęcia, ale jak dyskutujesz z kimś i przedstawiasz taką hipotetyczną sytuację, że masz nieograniczone fundusze, więc praca dla pieniędzy nie jest Ci potrzebna i co wówczas? " Aaa, ja się będę w domu nudzić, nie mam co ze sobą zrobić " itp, itd. Jakie to jest k---a przykre, system tak zniekształcił ludzi, że nie potrafią sobie wyobrazić życia bez pracy! Skoro masz " nieograniczone " zasoby finansowe to limitem jest jedynie wyobraźnia ... możesz jeździć po świecie do końca życia, możesz kupować, inwestować, uprawiać sport, uczyć się czego chcesz, poznawać naukę, sztukę, kulturę, ludzi ... Ale nieeee ... człowiek życia bez pracy sobie nie wyobraża ... Ja rozumiem, że jeśli to co się robi dla pieniędzy sprawia komuś przyjemność to ok, ale jeśli praca nie sprawia Ci żadnej przyjemności i robisz to tylko dla pieniędzy, to nie rozumiem sytuacji, w której dostajesz tyle pieniędzy, że nie musisz się przejmować do końca życia a i tak nie wyobrażasz sobie życia bez " pracy " ...
Konkluzja jest trochę taka, że są ludzie, którzy nie radzą sobie z myślą o wolnym czasie, a przecież życie na tym świecie daje nam tyle możliwości ...
#oswiadczenie #rozkminy #rozkmina #oswiadczeniezdupy #przemyslenia #praca #pracbaza #pieniadze
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@LubieDlugoSpac: Z jednej strony dużo racji masz - i jeśli chodzi o kult pracy, i jeśli chodzi o nieumiejętność korzystania z zalet życia, czasu wolnego, odpoczynku. Ale z drugiej strony, myślę że jedną z najzwyklejszych potrzeb człowieka jest poczucie bycia potrzebnym. Bycia potrzebnym nie tyle rodzinie, najbliższym (choć to oczywiście i chyba przede wszystkim też), co bycia potrzebnym właśnie po to, aby coś wytworzyć, coś zbudować, dać coś innym ludziom
  • Odpowiedz
@LubieDlugoSpac jeździć po świecie uczyć itd wiesz co jak byłbyś bogaty tak cholernie to zrobił byś wszystko co chciałeś w życiu i jeszcze byś się tym znudził w ciągu paru lat a co zresztą życia ? To nie jest takie kolorowe jak się wydaje bogaci ludzie mają sporo problemów związanych z czasem też się nudzą bo ile można.My biedacy zbieramy ja coś miesiącami więc u nas jakoś czas leci.Osobiscie bym założył
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@LubieDlugoSpac: ludzie często nie mają własnych zainteresowań a biorą ślub i rodzą dzieci z braku lepszego planu - i siedzenie w domu wśród rodzinki niekoniecznie jest ich spełnieniem marzeń
  • Odpowiedz
@Tomcio_W: Ta, każdy polak marzy, żeby pomóc Januszowi w zakupie nowego Audi. Rozumiem pracę robiąc coś pożytecznego dla społeczeństwa, bardzo szanuję pielęgniarki czy lekarzy, nauczycieli, ale nie ukrywajmy, spora część ludzi pracuje w korpo, w januszexach i pożytek z nich taki, że szef sobie na nich zarobi.
@LubieDlugoSpac: Dla mnie odpowiedź jest prosta - ja bym założył własną działalność, zapewnił jej wszelkie środki do sprawnego funkcjonowania i tyle.
  • Odpowiedz