Wpis z mikrobloga

@mulafasaa: A to są błędy aktywne, czy jakieś wcześniejsze zapamiętane? Bo widziałem kiedyś przypadek, że alternator się zdupił (a raczej regulator) dawał za dużo votów auto nie gasło, ale komputer się resetował i jaką piękną litanie błędów zapisywał.
  • Odpowiedz
@brzydki_login: Pompe wody wymieniasz w momencie wymiany łańcucha. A przy rozciągniętym łańcuchu pokaże Ci ten kod: P0016: Crank/Cam Position Correlation – Bank 1 Sensor “A”. Od czasu do czasu paliła mi się lampka „check engine”. Sprzedawca próbował mnie zbyć, ale sprawdziłem na własna rękę. Generalnie mechanik u którego byłem na słuch to wyłapał, a wpięcie komputera tylko potwierdziło jego diagnozę.
  • Odpowiedz
@bonn o tym właśnie mówię. Ten błąd może być spowodowany przez wiele rzeczy, nie tylko rozciągnięty łańcuch. Sam widzisz, że jak mechanik ogarnięty to więcej na słuch stwierdzi jak z tych błędów. Pompa wody też nie miała nic z błędem, kumpel miał przypadek, że nowy łańcuch po wymianie rozciągnął mu się a nie zrobił nawet 20kkm w takim przypadku wymiana pompy wody była by wyrzuceniem pieniędzy w błoto. Chciałbym tylko potwierdzić,
  • Odpowiedz