Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@kawa_z_kota: 2msc temu kupiłem sobie air z 2013. I wg mnie to jest świetny laptop. Na codzień używam win10 i przesiadka na OSX to zupełnie inne doświadczenie z korzystania z laptopa. Do zadań które wymieniłeś powinien się sprawdzić, bo jak coś bardziej wymagającego odpalisz to zaczyna się grzać. Ale ogólnie jak na 7letni laptop to chodzi zadziwiająco dobrze. Jedyny problem miałem tylko z tym grzaniem się i chodzącym wentylatorem w jakiś
  • Odpowiedz
@kawa_z_kota: no to tak dla tła powiem, że mniej więcej od 6 lat korzystam równolegle z obu systemów. Początkowo przejście na macOS to była masakra wszystko było takie inne i dziwne, ale to kwestia tego że na Windowsie spędziłem większość swojego komputerowego życia znając każdy skrót i rozmieszczenie opcji w systemie niemalże na pamięć (zaczynałem od DOS-a więc od Win 3.11 wzwyż aż do Win7 to był mój podstawowy system).

Odpowiadając:
  • Odpowiedz
@kawa_z_kota: macOS jest spoko, ale jeżeli masz zamiar sobie wyrobić o nim opinie na sprzęcie z 2012 roku to raczej nie przewiduje fajerwerków. Mam dwa komputery z macOS - air z 2013 roku i mini z 2014. No działają, ale demonami prędkości bym ich obecnie nie nazwał.
  • Odpowiedz
@kawa_z_kota: warto wiedzieć, że pewne rzeczy są inne niż na windowsie. Na przykład opcja wytnij-wklej w eksploratorze plików. Na windowsie robisz wytnij -> wklej, a na macosie robisz kopiuj -> przenieś. Opcja "przenieś" zamiast "wklej kopiując" nie jest dostępna pod prawym przyciskiem myszy dopóki nie wciśniesz "options" (albo control?).
Tak samo np. jak wciśniesz capslocka, to na windowsie pisanie z shiftem wpisuje małe litery, na macosie mimo shifta dalej wpisuje wielkie.
  • Odpowiedz
to na windowsie pisanie z shiftem wpisuje małe litery, na macosie mimo shifta dalej wpisuje wielkie.


@YuiMizuno: od 10 lat używam macOS i do tej pory tego nie zauważyłem, aż musiałem sprawdzić :D
  • Odpowiedz