Wpis z mikrobloga

Mam dylemat i potrzebuje porady, co według was jest lepszym pomysłem na #biznes? Dorabianie kluczy do samochodów BMW? czy Chiptuning, głównie BMW ale sprzęt pozwoli na robienie innych marek? Znam się na jednym i drugim, potrzebuje tylko zbadać zapotrzebowanie na tego typu usługi. Co myślicie?

#bmw #motoryzacja

Do czego kupić sprzęt?

  • Chiptuning 81.1% (60)
  • Dorabianie kluczy 18.9% (14)

Oddanych głosów: 74

  • 22
@PanMagnus No to zaczynalbym od chipów, bo jeżeli będziesz robił dobrze, a nie na "gotowcach z chomikuj" możesz nałapać spoko kontaktów, a opinia w pewnych środowiskach jest istotna i daje dodatkowe profity
@PanMagnus: z chiptuningiem jest ten problem, że w każdym mieście większym niż 30k mieszkańców jest przynajmniej jeden chiptuner lub "chiptuner" czyli spec od wgrywania gotowców z neta xD A ludzie i tak zazwyczaj jak chcą mieć profi zrobione to jadą do znanych już firm i możesz mieć ciężko żeby się przebić.
@CzeXD: @PanMagnus: No właśnie w chiptuningu są dwie szkoły tak naprawdę. Albo ktoś chce tanio usprawnić swoje stare auto, wtedy szuka jak najtaniej. Nie interesuje go kto to robi, jak, że może coś spierdzielić. Ma być moc i tyle. Tanio, szybko, bo moc najważniejsza. Druga szkoła to tak jak piszesz. Jak ktoś jest pasjonatem, który lubi swoje auto, coś modyfikuje lub zwyczajnie dba to poszuka kogoś polecanego, nawet sporo dalej.
@Pio23: Ja należę do tej szkoły co robi porządnie, nie mam zamiaru robić starych aut, z nimi aby więcej problemu może być. Badam kondycję za pomocą komputera, wtryski, turbina etc, hamownia czasem jak klient sobie życzy, mam obok OSKP z hamownią 4x4 i pomiar na życzenie klienta mogę tam robić ale jeśli pójdę w tym kierunku to za jakiś czas postawie własną. Planuje modzić głównie bmw, te z nowymi sterownikami Bosch