Wpis z mikrobloga

Znany astrofizyk, laureat nagrody Nobla Stanisław Michalkiewicz wygłosił dla jednego z prestiżowych i niezależnych portali pogadankę o przyczynach obecnych zmian klimatycznych. Zdementował wpływ emisji dwutlenku węgla do atmosfery, który wymyśliła sobie Grecia. Według profesora Michalkiewicza za wszystkim stoi ruch spiralny Układu Słonecznego. Dlaczego zmiany klimatyczne postępują tak szybko od czasów rewolucji przemysłowej, tego już nasz badacz nie wyjaśnił, należy cierpliwie oczekiwać na publikację prac Pana Stanislawa w "Nature".

#globalneocieplenie #bekazprawakow #pseudonauka #klimat #neuropa
PreczzGlowna - Znany astrofizyk, laureat nagrody Nobla Stanisław Michalkiewicz wygłos...

źródło: comment_15815844894KNuHjSgYbfM61PU2xuBMJ.jpg

Pobierz
  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak może przecinać spiralne ramiona skoro w tych ramionach poruszamy się my?


@PanHeniek45: Nie jest tak, ramiona są trochę bardziej abstrakcyjne niż fizyczne, są bardziej jak fantomowy korek na autostradzie. Niby jest zwolnienie, ale cały czas zbudowane z innych samochodów. Jedne wjeżdżają w niego i zwalniają, a z drugiej strony z niego uciekają przyśpieszając. Ta analogia utrzymuje się do ramion i gwiazd w naszej galaktyce.

A on nie jest przypadkiem prawnikiem a nie
  • Odpowiedz
@abraca:

Nie jest tak, ramiona są trochę bardziej abstrakcyjne niż fizyczne, są bardziej jak fantomowy korek na autostradzie. Niby jest zwolnienie, ale cały czas zbudowane z innych samochodów. Jedne wjeżdżają w niego i zwalniają, a z drugiej strony z niego uciekają przyśpieszając. Ta analogia utrzymuje się do ramion i gwiazd w naszej galaktyce.


O. Bardzo interesujący punkt widzenia. Dziękuje za
  • Odpowiedz
słowo klucz 'może' gdzie całej wypowiedzi użył w kontekscie politycznym by zapewne przedstawić pewne zjawisko pokazujące dlaczego klimat się zmienia i dlaczego tak...a to zjawisko to '#!$%@? wie' a wykopki już mu jakieś teorie przypisują i brandzlują się do nieistotnego wysrywu. bieda umysłowa a później takie amebiaki co czytać ze zrozumieniem nie potrafią chodzą na wybory
  • Odpowiedz
@PreczzGlowna: i tak to jest. Lubię gościa posłuchać, bo zdaje się wiedzieć o czym mówi i przedstawia to w ciekawy/zabawny sposób, aż tu zaczyna bez opamiętania #!$%@?ć o rzeczach, o których ewidentnie nie ma pojęcia. Nie wiem już na czym się zna, być może na niczym, tylko mądrze udaje, więc już go nie słucham ani nie czytam. Z Korwinem miałem to samo ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@ostulemijo: tutaj wiara nie ma dużo do rzeczy, są fakty naukowe które odnoszą się zarówno do długofalowych zmian klimatu jak i krótkofalowych które są lepiej zmierzone i udokumentowane. No i są ludzie którzy uważają że ten cały szum (wg mnie zasadny) to po to żeby UDERZYĆ W PRZEMYSŁ PALIWOWY (jakby przemysł paliwowy był czymś najwspanialszym co spotkało ludzkość).
  • Odpowiedz
@Lonely02: Też tak mi się wydaje że mogło być, dlatego napisałem "[...] Słońce względem środka oraz płaszczyzny galaktyki [...] Co to zmienia? Nic." Czy cokolwiek to zmienia co miał na myśli? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz