Wpis z mikrobloga

Warto latać na Torp czy za daleko do Oslo? Ile mniej więcej koron wyjdzie przejazd pociągiem bodajże z jedną przesiadką (bo chyba nie ma lepszego transportu) z lotniska powiedzmy do centrum?
#norwegia
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@niemamnasmsy: jest https://www.torpekspressen.no/ fajne duże autobusy, szybko jadą bo mało przystanków, jak przez neta zamawiasz to spoko cena.
są tez polskie busy typu pks oslo czy polski bus torp, ogólnie jest spoko i wiele razy ich używałem. wiozą pod adres za niewielka dopłatą. jedyny minus to jeżdżą nimi praktycznie Polacy, czasami trafi się ktoś pijany albo pijący w busie...

pociągiem nie jeździłem wiec się nie wypowiadam ale wiem że tez
  • Odpowiedz
@niemamnasmsy: Polak Polakowi Polakiem, w każdym tych słów znaczeniu, jeden Cię wyrucha, drugi Ci pomoże, nie ma co generalizować, busiarzy jednak odradzam, nie tylko ze względu na samych busiarzy, ale też "elitę" jaka często z nimi podróżuje. Latać się opłaca a czasami nie ma wyjścia bo z wielu PL miast lata tylko Wizz a ten ląduje zazwyczaj w Torp. Bilet na autokar Torp-Oslo w dwie strony to jakieś 400nok po
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@niemamnasmsy: bylem kilka ladnych lat temu, wtedy bylo okej, mozna bylo wybierac pomiedzy przewoznikami, stalo kilka osob przy wyjsciu z lotniska i oferowalo takie przejazdy. Generalnie zadowolony bylem z uslug
  • Odpowiedz
@niemamnasmsy: jeśli pociąg to kup bilet przez neta, dostaniesz kod ->> wklepiesz go w automacie w hali przylotów i wydrukujesz bilet. wsiadasz w autobus który zawiezie Cię na peron -> ok 1,5h i jesteś w Oslo.

Torpekspressen -> kupujesz bilet przez neta na przejazd w obie strony wklepujesz kod AEROBUS i zapłacisz w sumie 400NOK, jazda około 1h45min czasem krócej, gniazdka USB na pokładzie to komórkę na luzaka podładujesz

busiarze -> ceny około około 170-200 + dopłata jak chcesz żeby Cię podrzucili pod adres, czas podróży różnie, może być 1,5h a może i 4h :F co kto woli, PKS chyba wymienił flotę i być może jeździ się teraz komfortowo. no i posłuchasz niesamowitych opowiadań
  • Odpowiedz