Wpis z mikrobloga

A obrazek jest głupi również z innego powodu: zwierzęta nie rozwinęły przemysłu mięsnego, który przed zabiciem ofiary więzi ją i maltretuje w ramach hodowli.


@koroluk: wiedziałem, że popierasz myśliwych...

Ten potworek logiczny ma swoją nazwę: odwołanie do natury.


@koroluk: dotyczy też homoseksualizmu?
@Nieszkodnik: Pobawię się tu w adwokata diabła, bo widząc twoją odpowiedź musiałem ciężko westchnąć.

wiedziałem, że popierasz myśliwych...

On nie tylko nie wspomniał ani słowem o myśliwych, a ty nie tylko doszukujesz się analogii. Ty nie pytasz czy w tej kwestii ma taki albo inny pogląd. Ty stwierdzasz, że nie tylko tak jest, ale już to wiedziałeś, zanim się wypowiedział xD

dotyczy też homoseksualizmu?

Kilkukrotnie napisał, że tak. Potem ja na
@PajonkPafnucy: No tak, ale z tego co rozumiem przywołał je w kontrze do obrazka, który mówi o naturalności jedzenia mięsa jako jego obronie- obrazek obśmiewa szkalowanie jedzenia mięsa podając graficznie argument "przecież występuje w naturze", a jak już ustaliliśmy to biedaargument, nie dowodzi niczego i też używanie go do obśmiania czegoś prędzej pokaże ignorancję autora, niż wytknie niewygodne fakty.
@PajonkPafnucy: Ja to rozumiem jako zwykłą hiperbolę- jeśli to była próba obśmiewania przeciwników jedzenia mięsa, a tak to odbieram, to równie nietrafiona jak obrona gwałtów przez pokazywanie ich "naturalności" (rozumianej ofc jako "występuje w naturze").

No i w tym wątku nie widziałem, aby ktokolwiek próbował podaważać potrzebę jedzenia.
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

Jeśli rozumiesz, że coś jest złe, a mimo to tak robisz, bo to przyjemne, to spokojnie możemy cię nazwać degeneratem. A to poziom niżej niż debil, który po prostu nie rozumie.


@koroluk: Twierdzisz że każdy mięsożerca to debil lub degenerat?

Mało użyteczne, a w dodatku mało przekonujące( ͡° ͜ʖ ͡°)
@marcin-: jak dla mnie świadome maltretowanie zwierząt jest bardziej okrutne, jednakże nie twierdzę że natura nie jest ani trochę okrutna, bo jest i to cholernie, można to nawet stwierdzić wchodząc na wykopie na tag przegrywa ( ͡° ͜ʖ ͡°) a przykład całkiem ciekawy, aż muszę zobaczyć co to za wredne osy

@patatier: każdy ma prawo się lekko zirytować, jak powtarzasz milon razy, że 2+2=4, a ktoś
@kknbjd: Dyskusja nie dotyczy weganizmu, tylko wegetarianizmu sensu largo.

Na temat diet wegetariańskich wypowiadały się dziesiątki organizacji dietetycznych i każda ma takie samo zdanie. Najbardziej prestiżowe jest Amerykańskie Stowarzyszenie Dietetyczne, którego fragment raportu załączam.

Raport opiera się na przeglądzie systematycznym wszystkich dostępnych badań w temacie, więc jeśli zamierzasz wykupkać dwa linki w ramach cherry pickingu, to lepiej zewrzyj zwieracze.

W skrócie: przemyślany wegetarianizm jest zdrowy, a białko to najmniejszy problem. Taki
Pobierz
źródło: comment_15812863769886FR6KMNlyOYVhGDimrb.jpg