Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@MirkujeOd2009Roku: tobie brak wyobraźni.
To ci wytłumaczę. (ʘʘ)

Maseczka chirurgiczna po kilkunastu minutach na twarzy wilgotnieje. Użytkownik nie rozsiewa "zarazków" przez barierę ale na wilgotnej masce łatwo wszystko osiada a użytkownik to powoli zasysa.

To nie
  • Odpowiedz
@demos7enes dlatego jest to jak sama nazwa mowi, maseczka jednorazowa. Gdy wsiadasz do tramwaju/ autobusu czy wchodzisz do marketu pełnego ludzi to zakładasz maseczkę. Wychodzisz, dezynfekujesz dłonie i ściągasz maseczkę. Nie chodzisz w niej cały dzień
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MirkujeOd2009Roku: to jest trochę bardziej skomplikowane, bo półmaski typu N95 mają inną konstrukcje i nie przylegają bezpośrednio do twarzy tym samym zostawiając miejsce na wymianę wilgoci. (upraszczając) Dodatkowo są o wiele grubsze tym samym więcej jest tam materiału filtracyjnego i jest on innego typu. Stąd też cena inna.
  • Odpowiedz
@Sergeant_Matt_Baker: zazdro ( ͡º ͜ʖ͡º) Ja dzisiaj zostałem poratowany kilkoma sztukami przez moją nauczycielkę chińskiego, która zdążyła zrobić zapasy, zanim rząd wprowadził limity. Mam nadzieje, że mi paczki nie ukradną na poczcie, bo teraz chyba bezpieczniej by było wysyłać sztabki złota niż maseczki xD
  • Odpowiedz