Wpis z mikrobloga

Zapraszam do najnowszego wpisu prosto z najdroższego kraju świata, Szwajcarii, a dziś właśnie o cenach w tym alpejskim raju. Wszystkiego po trochu - artykuły spożywcze, transport, ale także sporo cen z punktu widzenia turysty - hotele, samochody, skipassy.

Najdroższy kraj na świecie – ceny w Szwajcarii

IG / FB

#zwtravel

Wołam tylko tych, którzy plusowali odpowiednie komentarze przy poprzednich wpisach (lub są zapisani na listę na Mirkolistach). Jeśli nie chcesz być więcej wołany/a - zaplusuj odpowiedni komentarz niżej. Jeśli chcesz dołączyć do wołania - również zaplusuj odpowiedni komentarz niżej :)

#podroze #szwajcaria #podrozujzwykopem
zbigniew-wu - Zapraszam do najnowszego wpisu prosto z najdroższego kraju świata, Szwa...

źródło: comment_15810051155PlPv8ywERm9AXDBHhNOur.jpg

Pobierz
  • 69
  • Odpowiedz
@mateusz-bogacki:To prawda Izrael w knajpach wydaje sie byc tak samo drogi jak Szwajcaria jednak gdy udało mi się zejść ze ścieżek typowo turystycznych ceny spadły o polowe a szegolnie gdy spojrzysz na ceny w marketach . Natomiast Szwajcaria jest droga czy to miejsce bardzo turystyczne czy mniej jest porostu drogo . Koszty transportu publiczne wynajmu mieszkań opieki zdrowotnej... to wiele więcej niz wydatki na restauracje.
  • Odpowiedz
@zbigniew-wu: czyli drogo, ale ostatecznie w porównaniu do zarobków większość rzeczy łatwiej dostępne i tańsze niż dla polaka w polsce...
do tego wszędzie gdzie jadą jedzą i podróżują za prawie, że darmoche a polak x4
  • Odpowiedz
@zbigniew-wu: Często widzę oferty praktyk studenckich w Szwajcarii. Za pracę na pełen etat przez okres może 6-12 miesięcy oferują 2000CHF. Mają również zapewnić zakwaterowanie za 800CHF + jak wyliczają koszty utrzymania również jakieś 800CHF. Zaoszczędzenie jedynie 400CHF miesięcznie nie wydaje mi się dużo, choć na polskie warunki dla studenta chyba ok. Może mógłbyś się podzielić jakąś opinią nt. życia i pracy w Szwajcarii. Strasznie kuszą mnie praktyki zagraniczne, ale oferty
i.....r - @zbigniew-wu: Często widzę oferty praktyk studenckich w Szwajcarii. Za prac...

źródło: comment_1581006372G5PKxWVbQ1zNDbz43ZxUif.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@invoker jedź. Szwajcaria to piękny kraj, nie będziesz żałować. Pozwiedzaj, a gwarantuję Ci widoki zapierające dech w piersiach. Ja oświadczyłem się w Szwajcarii więc mam do tego kraju sentyment ( ͡º ͜ʖ͡º)
Jako student powinieneś mieć sporo zniżek. Na temat życia i pracy, musisz popytać o konkretny kanton/miasto. Nie myśl tylko o kasie, jeśli masz możliwość to jedź, ale właściwie wykorzystaj ten wyjazd (nie kiś się
  • Odpowiedz
najdroższego kraju świata, Szwajcarii


@zbigniew-wu: no niezbyt, od lat to miano piastują Bahamy, a Szwajcaria nie jest nawet druga ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Co do cen to wynika że Zurych jest o wiele droższy niż teoretycznie stolica czyli Berno, dobrze że odwiedziłem Zurych tylko na kilka godzin
  • Odpowiedz
@Deska_o0: ja podałem link w tekście do rankingu, porównywarki z pierwszych wyników również wskazują na Szwajcarię. Podasz jakieś źródło swoich przypuszczeń? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@invoker: nie wiem, na ile ważna jest dla Ciebie kasa, ale skoro to praktyki, a i tak masz możliwość odkładania, to może warto spróbować. Tak jak podpowiada @GwaltowneWypaczenieCzasoprzestrzeni nie wiadomo, czy będziesz miał kiedyś jeszcze możliwość bezproblemowego pomieszkania
  • Odpowiedz
W drodze z wakacji, jadąc przez Szwajcarię kilka lat temu przekroczyłem prędkość o 27 km/h.
Rezultat - mandat 3100 zł, po pół roku wyrok - 1 rok zakaz prowadzenia pojazdów i koszty sądowe 1000 zł. Pamiętam kwoty w złotówkach.
Policjant powiedział, że i tak miałem szczęście, bo jadąc 3 km/h szybciej trafiłbym do pierdla.
  • Odpowiedz
@zbigniew-wu: z pamięci xD ale google mówi podobnie, a Szwajcaria walczy o pierwsze miejsce w rankingach z Islandią tylko tam gdzie nie uwzględniają Bermudów (to o nie mi chodziło) i Kajmanów (zapewne przez ich kolosalny rozmiar) stąd różnice ( ͡° ͜ʖ ͡°)
http://worldpopulationreview.com/countries/most-expensive-countries-to-live-in/

Co do nart też nie mogę się z Tobą zgodzić, ceny są wysokie ale nie odbiegają znacznie od innych alpejskich kurortów (nie patrzyłem
  • Odpowiedz