Wpis z mikrobloga

#linux #manjaro #nvidia #gry #grylinux

Wiecie może jak poprawnie skonfigurować pod manjaro wine 5 (stagging) z obsługą DXVK i D9VK ?

Mam sterowniki nvidia z serii 440 zainstalowane poprzez systemowy manager sterowników.
Po tym wykonałem te komendy

sudo pacman -S nvidia nvidia-utils lib32-nvidia-utils nvidia-settings vulkan-icd-loader lib32-vulkan-icd-loader

sudo pacman -Syu
sudo pacman -S wine-staging giflib lib32-giflib libpng lib32-libpng libldap lib32-libldap gnutls lib32-gnutls mpg123 lib32-mpg123 openal lib32-openal v4l-utils lib32-v4l-utils libpulse lib32-libpulse libgpg-error lib32-libgpg-error alsa-plugins lib32-alsa-plugins alsa-lib lib32-alsa-lib libjpeg-turbo lib32-libjpeg-turbo sqlite lib32-sqlite libxcomposite lib32-libxcomposite libxinerama lib32-libgcrypt libgcrypt lib32-libxinerama ncurses lib32-ncurses opencl-icd-loader lib32-opencl-icd-loader libxslt lib32-libxslt libva lib32-libva gtk3 lib32-gtk3 gst-plugins-base-libs lib32-gst-plugins-base-libs vulkan-icd-loader lib32-vulkan-icd-loader

Instaluje również dxvk-bin, następnie

sudo pacman -S lutris

W lutrisie zaznaczam że ma używać DXVK i D9VK i otrzymuje komunikat jak na zdjęciu.
Gdy odznaczę dxvk i d9vk gra uruchamia się poprawnie.
M.....l - #linux #manjaro #nvidia #gry #grylinux

Wiecie może jak poprawnie skonfig...

źródło: comment_1580984994Lr9zdAWMt6q6wOACXrDyyh.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@Kryspin013:

info: Game: TESV.exe
info: DXVK: d9vk-0.40.1-croakacola-zero
info: Built-in extension providers:
info: Win32 WSI
info: OpenVR
warn: OpenVR: Failed to locate module
info: Enabled instance extensions:
info: VKKHRgetphysicaldeviceproperties2
info: VK
KHRsurface
info: VK
KHRwin32surface
warn: D3D9: VKFORMATD16UNORMS8UINT -> VKFORMATD24UNORMS8UINT
info: GeForce GTX 750 Ti:
info: Driver: 440.44.0
info: Vulkan: 1.1.119
info: Memory Heap[0]:
  • Odpowiedz
@Kryspin013:

W tej lokacji mam

intelicd.i686.json intelicd.x8664.json radeonicd.i686.json radeonicd.x8664.json

Widzę że brakuje tu json z nvidia, wiesz może jak go zdobyć ?

Przetestowałem inną grę, uruchomiła się, mimo że miała zaznaczone używanie dxvk to raczej go nie używała, bo nie miałem żadnych informacji o fps w lewym górnym rogu ekranu.
  • Odpowiedz
bo nie miałem żadnych informacji o fps w lewym górnym rogu ekranu.


@MagicBall: Ustawiłeś zmienną do tego?

Widzę że brakuje tu json z nvidia, wiesz może jak go zdobyć ?


@MagicBall: Nie korzystam z manjaro. Wygoogluj sobie jak przeszukać repozytorium pod wzgledem plików dostarczanych przez pakiety.
  • Odpowiedz
@Kryspin013: Ustawiłem zmienną i są wyświetlane wszystkie dane, sprawdziłem tą inną grę bez i z dxvk jest znaczna różnica w fps i nie ma artefaktów jak przy zwykłym wine czyli wydaje się że konfiguracja jest poprawna.

Może tak być że ten błąd przy uruchamianiu Skyrim

Failed to initialize renderer
Unknown error creating the renderer

jest spowodowany użyciem najnowszej wersji DXVK i użycie starszej wersji może coś zmienić ?
  • Odpowiedz