Wpis z mikrobloga

Jechałem wczoraj pendolino i przypomniałem sobie ile hejtu wylało sie na Tuska kiedy były one kupowane. Ile wrzasku prostaków i wyzwisk motłochu potrzeba było, żeby Polacy mogli sobie spokojnie jeździć pomiędzy miastami w dobrych warunkach.

Nie zasłużyliśmy na Donka. Pomimo jego wad był on najlepszym premierem RP, który cieszy się szeroką estymą również za granicą. Zostawił Polskę w dobrej kondycji, z drogami w budowie i deflacją z którą zawzięcie walczy PiS.

Przegrał z PiSowską nagonką ośmiorniczową, którą skutecznie karmili tłum ćwierćinteligentów przygotowując się do przejmowania prywatnych banków za złotówkę i niszczenia ustroju RP.

Szkoda.

N.....c - Jechałem wczoraj pendolino i przypomniałem sobie ile hejtu wylało sie na Tu...

źródło: comment_15809079356EKD0uM7OSYQi3fqlg4icW.jpg

Pobierz
  • 78
  • Odpowiedz
Hmm?Jak to wychylne wagony?


@Rain_: "prawdziwe" Pendolino ma wychylne wagony (pochylają się w stronę zakrętu) żeby móc dany zakręt pokonać szybciej przy zachowaniu komfortu pasażerów.
bidzej - > Hmm?Jak to wychylne wagony?

@Rain_: "prawdziwe" Pendolino ma wychylne w...
  • Odpowiedz
@NerwowyJegomosc warto jednak mówiąc o pendolino powiedzieć że kupiliśmy pociąg który może osiągać prędkość 250 km/h (ba nawet dopłaciliśmy żeby mógł jechać szybciej) a nie mamy torów które pozwalają na jazdę z taką prędkością bo infrastruktura na to nie pozwala. Po co kupować jak za nim będzie odpowiednia infrastruktura to pociągi będą do wymiany
  • Odpowiedz
@NerwowyJegomosc: umowa na nie została podpisana z tego co pamiętam przed euro jeszcze więc a ta trasa nie powstanie przed 2023 rokiem. Więc pytanie brzmi czy warto było je kupować te 10 lat w przód, bo do tej pory to nie były wykorzystywane ich możliwości prawie wcale.
  • Odpowiedz
@mati308: nie wiem no moze byla to jakas inwestycja na przyszlosc. Zakladam ze tam ktos przemyslal te kwestie kto sie na tym znal - ja sam sie nie znam wiec trudno mi sie wypowiedziec
  • Odpowiedz
@NerwowyJegomosc: a deflacja o której pisałeś jest dużo gorszą dla gospodarki niż inflacja - która na poziomie 1,5- 3,5% jest wręcz korzystna dla gospodarki, deflacja jest charakterystyczna dla recesji która wtedy była
  • Odpowiedz
@mati308: musicie przestac kopiowac te randomowe artykuły z internetu, juz odpowiedzialem na to powyzej

niska deflacja w okresie ekspansji nie doprowadza do ruiny a wręcz przeciwnie bo daje headroom dla inflacji w okresie kryzysu
  • Odpowiedz
@NerwowyJegomosc: akurat to jest na każdej uczelni wykładane, każdy profesor to powie. Na logikę - masz 10000 zł i jest deflacja na poziomie 2% to co zrobisz z hajsem? Zostawisz w "skarpecie" bo do banku się nie opłaca a i tak będzie więcej warte. A co zrobisz gdy masz inflację? Kupisz więcej rzeczy żeby się nie tracić kasy, zainwestujesz w coś, albo dasz do banku który puści te pieniądze dalej w
  • Odpowiedz
@NerwowyJegomosc: to co napisałeś to może się zdarzyć ale nie musi. Zazwyczaj tak jak było w przypadku rządów Tuska to świadczylo że byliśmy w recesji ( co zresztą patrząc na wskaźniki nieźle o nim świadczylo bo mieliśmy wzrost PKB)
  • Odpowiedz
@mati308: no zadnej uczelni zaden profesor tak nie powie bo to nie jest prawda. Zasadnicza różnica pomiędzy osobami ktore studiowały ekonomie a tymi ktorzy powiedzmy zajmują sie nia hobbistycznie jest widoczny u Ciebie brak rozróżnienia skutkow makroekonomicznych i mikroekonomicznych jak rowniez brak zrozumienia zastosowań rozwiazan różnych szkol w roznej perspektywie czasu.

Ja dobrze wiem czym jest deflacja, ale wiem tez ze lepiej jest aby w momencie spowolnienia gospodarczego bank centralny nie
  • Odpowiedz
@NerwowyJegomosc: no to trzeba zabrać części profesorów z mojej uczelni tytułu. Widzę że Ci bliżej do Friedmana mi zresztą też, to może źle zrozumiałeś. Też uważam że rynek sobie z tym poradzi ale to nie zmienia faktu że deflacja jest gorsza od inflacji
  • Odpowiedz