Wpis z mikrobloga

K---a RMF FM przed chwilą słuchałem i leciał wywiad z jakąś kobietą ale nie wiem z kim bo włączyłem w połowie.
I owa kobieta mówi, że: "Pani prezydentka" xD i powtarza to 3 razy xD

Wyobraziłem sobie jak siedzi w gabinecie, wchodzi asystent i mówi: Pani prezydentko, telefon z Waszyngtonu xD
Albo jak jest święto, stoi kompania honorowa wojska, ona wychodzi na mównicę, krzyczy "Czołem żołnierze", a oni "Czołem pani prezydentko" xDDDDD

A jej mąż to pewnie k---a pierwszy dam xDDDD

#jezykpolski #problemypierwszegoswiata #heheszki
  • 68
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ach, k---a, feminatywy takie śmieszne


@ip5969: otóż w przypadku Prezydenta jego płeć jest trzeciorzędna, tak jak w przypadku wielu innych funkcji. Liczą się kompetencje. Nie każde określenie trzeba odmieniać przez osoby, bo czasem powoduje to tylko tyle, że odbiera powagę danego słowa. Nie mówiąc, że są pewne frazeologizmy, które będą brzmiały zwyczajnie głupio, jeżeli pójdziemy w feminatywy na siłę.

Pani Prezydentka, mężyna stanu i zwierzchniczka sił zbrojnych powołała Prezeskę Rady Minister, pełniącą jednocześnie funkcję Ministerki Spraw
  • Odpowiedz
@wanghoi: no wiesz, to myślenie ograniczonej konserwy i jego chłopskiego rozumu w sensie

yyy feminityw brzmi jak feministka yyyy feministka to lewactwo, lewactwo = złe, FEMINITYWY = ZŁE, HAHAH LEWACTWO Z-A-O-R-A-N-E
  • Odpowiedz
Monarchia to tytuły dożywotnie lub nadawane od urodzenia, monarchia rządzi się innymi prawami niż stanowiska tymczasowe w przestrzeni publicznej danego kraju.


@Rafal90: Najpierw mówisz, że ważne stanowiska państwowe to coś innego niż zwykłe zawody. Teraz jednak ważne stanowiska, ale nie królowa / księżna. Przestań już żyć w oblężonej przez lewaków twierdzy i zrozum, że język się zmienia
  • Odpowiedz
@Czachaaa Ja j---e, język polski taki trudny. Jakbyś miał trochę rigczu, to byś wiedział, że taka forma jest właśnie poprawna. Zwracanie się do kobiety w formie męskiej to wymysł PRLu.
  • Odpowiedz
"Najpierw mówisz, że ważne stanowiska państwowe to coś innego niż zwykłe zawody. Teraz jednak ważne stanowiska, ale nie królowa / księżna. Przestań już żyć w oblężonej przez lewaków twierdzy i zrozum, że język się zmienia"

@Kuklak: Z tą twierdzą to cię poniosło bo nie jestem ani lewakiem, ani prawakiem i niewiem dlaczego za mój osobisty pogląd na temat językowy przypisujesz odrazu do przynależności jednej z tych grup. Niedługo jak powiem
  • Odpowiedz
Możesz sobie gadać o tym że język się zmienia ale jakoś nie widziałem żeby w mediach czy prywatnych dyskusjach ktoś używał słowa premierka czy ministerka


@Rafal90: Media:
https://www.newsweek.pl/polska/ministra-w-jezyku-polskim-jest-poprawna-rada-jezyka-polskiego/9b9q25g
https://wyborcza.pl/1,75398,11269965,Ministra_czy_ministerka__Filolozka_klasyczna_kontra.html

Tak samo, mój dziadek mówi, że język się nie zmienia, bo u niego w parafii nikt nie chodzi na meetingi ani rolnicy nie mają deadlinów.
  • Odpowiedz
Z tą twierdzą to cię poniosło bo nie jestem ani lewakiem, ani prawakiem i niewiem dlaczego za mój osobisty pogląd na temat językowy przypisujesz odrazu do przynależności jednej z tych grup. Niedługo jak powiem że lubie schabowego z ziemniakami to mnie do prawaków zaszufladkują bo nie chcę jeść egzotycznych krewetek.


@Rafal90: Tutaj może rzeczywiście mnie poniosło.
  • Odpowiedz
@Czachaaa: a pamiętasz jak ludzie śmiali się ze słowa "posłanka"? No bo wiesz, hehe, możne sobie taką posłanką pościelić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz