Wpis z mikrobloga

K---a RMF FM przed chwilą słuchałem i leciał wywiad z jakąś kobietą ale nie wiem z kim bo włączyłem w połowie.
I owa kobieta mówi, że: "Pani prezydentka" xD i powtarza to 3 razy xD

Wyobraziłem sobie jak siedzi w gabinecie, wchodzi asystent i mówi: Pani prezydentko, telefon z Waszyngtonu xD
Albo jak jest święto, stoi kompania honorowa wojska, ona wychodzi na mównicę, krzyczy "Czołem żołnierze", a oni "Czołem pani prezydentko" xDDDDD

A jej mąż to pewnie k---a pierwszy dam xDDDD

#jezykpolski #problemypierwszegoswiata #heheszki
  • 68
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@Czachaaa: razi cie to, bo nie jest to powszechnie używane. Jak poużywają tego ludzie trochę czasu to się przyzwyczaisz tak jak do nauczycielki czy katechetki. Co to za różnica jak kto woli mówić skoro itak wiadomo o co chodzi xD.
  • Odpowiedz
@Kuklak: A nauczycielka Cię nie razi? A lekarka? A pisarka? A malarka? A poetka? A sprzedawczyni? A pielęgniarka?

Wyżej wymienione nie ale prezydentka, ministerka czy premierka już tak. Przy tak ważnych stanowiskach państwowych używa się Pan/Pani prezydent, minister, premier.
  • Odpowiedz
Wyżej wymienione nie ale prezydentka, ministerka czy premierka już tak. Przy tak ważnych stanowiskach państwowych używa się Pan/Pani prezydent, minister, premier.


@Rafal90: Przy ważnych stanowiskach używa się takich zwrotów? A co tam u Pani Król Elżbiety I? A słyszałeś, że książe Harry i Pani książe Meghan chcą porzucić rodzinę królewską?
  • Odpowiedz