Wpis z mikrobloga

Taka szybka sprawa. Córka ma zwyczaj kręcenia włosów podczas zasypiania, co niestety skutkuje kołtunami które rzadko da się rozplatac i zazwyczaj kończy się wyrywaniem czesci włosów albo całego takiego kołtuna. Są jakieś sposoby żeby temu zapobiec? Nie wiem odzywka do włosów czy coś, żeby się tak nie plątały od kręcenia. Wołam #rozowepaski bo większy zasięg i może ktoras Mirabelka pomoże. Zdjęcie poglądowe bo to akurat pikus w porównaniu do tego co czasem się ukreci xD #dzieci #tatacontent
Pobierz Insane_Mike - Taka szybka sprawa. Córka ma zwyczaj kręcenia włosów podczas zasypiania...
źródło: comment_4XuBWNKbLkeMVxd32Y6Cs9Xfq4CTckZj.jpg
  • 78
@Insane_Mike: Do rozczesywania odżywka w sprayu Rain Dance od Artego + szczotka Tangle Teezer. Będzie Ci łatwiej, to combo poradzi sobie z najgorszymi kołtunami (moje włosy mają tendencję do masakrycznego plątania się i dredowania).
No i zmień małej szampon na nawilżający włosy, też ułatwi rozczesywanie. Od siebie polecam Dove Daily Moisture (2w1, szampon z odżywką) - używałam go przez wiele lat i mocno pomógł.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Insane_Mike: spraye wymienione wyżej powinny dać radę. I delikatne rozczesanie (nie zaczynać od razu od samej góry, tylko stopniowo).
Ile córka ma lat? Myślę, że mówienie małemu dziecku, że ma przestać kręcić loka, bo mama i tata są smutni przez to, to dość ryzykowny pomysł. Tzn. nadal będzie to robić (bo pewnie ją to uspokaja, coś jak smoczek u maluchów), ale dojdą takie myśli, że rodzice są przez nią smutni. Najlepiej
@Micno: co prawda nie jestem osobą pytaną, ale pozwolę sobie na odpowiedź. Tangle Teezer zamiast wczesywać się między włosy to sunie po kosmykach niszcząc strukturę. Przez to stają się rozdwojone i szybciej niszczą. Jak przeczeszesz nią włosy to aż słychać jak zaczepia o pojedyncze włoski. Miałam tangle teezera jakiś czas i przy regularnym stosowaniu zauważyłam zdecydowane pogorszenie kondycji włosów.
@Insane_Mike jako że ja byłem upartym guwniakiem, to dam Ci radę, niech sobie kręci, aż trzeba będzie ja ogolić na chłopczyka, tylko wtedy zrozumie, ja też miałem podobny upierdliwy odruch, a jak tylko ktoś mi mówił żebym tego nie robił, to ja to robiłem jeszcze chętniej...
@Insane_Mike: A jaki lv? Może kup jej jakieś akcesoria do włosów(lalki, które slużą do stylizacji włosów, spinki, wstążki), tak aby zainteresowała się różnymi fryzurami. Sama po jakimś czasie zrozumie, że księżniczki mają ładne i uczesane włosy, a nie poplątane co rano i będzie prosić żeby jej robić warkoczyki :)
@Insane_Mike: robię to samo, tylko ja jestem dużo starsza od twojej córki. Głównie robię to kiedy się stresuję, może kup córce takiego gniotka? Ja po prostu obcięłam włosy. ( ͡° ʖ̯ ͡°)