Wpis z mikrobloga

Taka szybka sprawa. Córka ma zwyczaj kręcenia włosów podczas zasypiania, co niestety skutkuje kołtunami które rzadko da się rozplatac i zazwyczaj kończy się wyrywaniem czesci włosów albo całego takiego kołtuna. Są jakieś sposoby żeby temu zapobiec? Nie wiem odzywka do włosów czy coś, żeby się tak nie plątały od kręcenia. Wołam #rozowepaski bo większy zasięg i może ktoras Mirabelka pomoże. Zdjęcie poglądowe bo to akurat pikus w porównaniu do tego co czasem się ukreci xD #dzieci #tatacontent
źródło: comment_4XuBWNKbLkeMVxd32Y6Cs9Xfq4CTckZj.jpg
  • 78
@Insane_Mike: niech przestanie kręcić, to nie jakiś rok nerwowy czy coś? Ja do dziś przez sen drapie się po ręce i doktor powiedział, że to objaw stresu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Kup małej odżywkę z silikonami i psikacz z silikonami. Tylko raz na tydzień, dwa zmyj młodej te silikony używając zwykłego, mocnego szamponu.
Odżywka np:
źródło: comment_sAkMPy2itz73zcxeeRfWqgy4VyhexEeT.jpg
@Insane_Mike jak macie jakiegoś poważniejszego kołtuna to ten olejek to najlepszy pogromca. Udało mi się tym rozplątac dosłownie dreda który zrobił mi się podczas choroby (proszę nie oceniać ( ͡° ʖ̯ ͡°)) generalnie moje włosy mają spora skłonność do plątania się i ten olejek mi bardzo pomaga. Mega wydajny, ale praktycznie cały na silikonach więc myślę że warto to powiedzieć jeśli chodzi o dziecko. Ja jestem zdania że
źródło: comment_1580814253YJZPsSMFYQfwj5Nj3cLbT8.jpg
@Insane_Mike Tak i tak można bo po tym olejku włosy są śliskie i bardziej sypkie więc tak łatwo się nie polączą no ale jak się postara to nadal będzie mogła je skołtunić. Jak już się zrobi to łatwiej je rozczesać więc nie będziesz jej musiał tyle włosów wyrywać. Przede wszystkim znajdź źródło "problemu", może się czymś stresuje albo nudzi i nie ma co robić z rękami. Może jakieś zabawki typu zgniotki, glutki
@Klaatu_barada_nikto tylko nie tangle teezer! Często istnieje pokusa czesania od razu z góry na dół, zamiast stopniowo z dołu do góry. Nieumiejętne czesanie sprawia że włosy mogą się strzępić i rozdwajać. Myślę że dla kilkuletniej dziewczynki, z delikatnymi włosami, bardziej odpowiednia będzie szczotka z włosiem dzika. Jest tańsza i łagodniej rozczesuje włosy niż tt.
@Insane_Mike Mam taki sam układ w salonie i podobna kanapę. Mam też córkę zakładam że w podobnym wieku (4 l.). ()

My stosujemy odżywki na łatwiejsze rozczesywanie, powinno też pomagać na takie kołtunienie.
@Insane_Mike: Do rozczesywania odżywka w sprayu Rain Dance od Artego + szczotka Tangle Teezer. Będzie Ci łatwiej, to combo poradzi sobie z najgorszymi kołtunami (moje włosy mają tendencję do masakrycznego plątania się i dredowania).
No i zmień małej szampon na nawilżający włosy, też ułatwi rozczesywanie. Od siebie polecam Dove Daily Moisture (2w1, szampon z odżywką) - używałam go przez wiele lat i mocno pomógł.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Insane_Mike: spraye wymienione wyżej powinny dać radę. I delikatne rozczesanie (nie zaczynać od razu od samej góry, tylko stopniowo).
Ile córka ma lat? Myślę, że mówienie małemu dziecku, że ma przestać kręcić loka, bo mama i tata są smutni przez to, to dość ryzykowny pomysł. Tzn. nadal będzie to robić (bo pewnie ją to uspokaja, coś jak smoczek u maluchów), ale dojdą takie myśli, że rodzice są przez nią smutni. Najlepiej