Wpis z mikrobloga

Taka szybka sprawa. Córka ma zwyczaj kręcenia włosów podczas zasypiania, co niestety skutkuje kołtunami które rzadko da się rozplatac i zazwyczaj kończy się wyrywaniem czesci włosów albo całego takiego kołtuna. Są jakieś sposoby żeby temu zapobiec? Nie wiem odzywka do włosów czy coś, żeby się tak nie plątały od kręcenia. Wołam #rozowepaski bo większy zasięg i może ktoras Mirabelka pomoże. Zdjęcie poglądowe bo to akurat pikus w porównaniu do tego co czasem się ukreci xD #dzieci #tatacontent
Pobierz Insane_Mike - Taka szybka sprawa. Córka ma zwyczaj kręcenia włosów podczas zasypiania...
źródło: comment_4XuBWNKbLkeMVxd32Y6Cs9Xfq4CTckZj.jpg
  • 78
@Insane_Mike: A niech sobie kołtuni, takie moje zdanie, zresztą widzę wyżej, że też raczej nie masz nic przeciwko tylko te kłaki potem uciążliwe. Nie ma sensu tak małemu dziecku już przyzwyczajać włosy do zbędnej chemii, jak widzę wyżej porady o odżywkach z silikonem to mnie ciarki przechodzą. Fakt, one bardzo pomagają rozczesywać, wygładzają itp. ale to tylko taka pozorna gładkość "ulepiona" z silikonu. Szkoda tak młodych włosów. Ewentualnie jakiś olejek już
@feketehajuno jasne, że nie mam nic przeciwko. Niech sobie kręci ile chce skoro lubi i ułatwia jej to usypianie. Szukam jedynie sposobu na te koltuny, bo żal codziennie odcinać włosków. Zmienię szampon i może jakaś delikatna odzywke dla dzieci albo właśnie ten olejek, żeby jakoś udało się rozczesać te koltuny
@Insane_Mike tylko kręci, czy też wyrywa? Ja w czasach dzieciństwa to miałam, ale niestety łącznie z wyrywaniem. Pamiętam, że mówienie mi, i przez mamę, i przez tatę, że brzydko, że nieładnie jeszcze bardziej zaostrzało sprawę, więc na noc miałam zakładany bawełniany "czepek" i wtykanego misia z długim kłakiem. Fachowo nazywa się to trichotillomania, na tle nerwowym to jest :P Generalnie to przechodzi, a porównywalne jest z obrygaziem paznokci (w sensie przynosi taką
@Insane_Mike: tangel teezer, droga szczotka ale przy rozczesywaniu potrafi czynić cuda
A jeśli chodzi o kołtun to nasmarować czymś tłustym oliwa z oliwek, olejek do włosów albo brody i rozczesac
@MCMXCVII tylko kręci, nie no serio ja mam nieco inne podejście i absolutnie mi to nie przeszkadza. Mało tego, trochę mnie to bawi że wszędzie doszukuje się podłoża nerwicowego itp bo 3letnie dziecko jak usypia bądź jest już śpiące zaczyna sobie kręcić włoski
@Insane_Mike znaczy bawi, nie bawi :D sama to przechodzilam i wiem jakie to bylo denerwujace dla wszystkich wlacznie ze mna, a wlosy jak to wlosy kreca sie przecudownie i raczej zadne odzywki tu niestety nie pomoga, a samo obcinanie wlosow nie jest jakims cudownym remedium. Zycze Mirku, zeby skonczylo sie pozytywnie i sama z siebie przestala, z fartem ( ͡ ͜ʖ ͡) (u mnie skonczylo sie goleniem
@Insane_Mike:

Mało tego, trochę mnie to bawi że wszędzie doszukuje się podłoża nerwicowego itp bo 3letnie dziecko jak usypia bądź jest już śpiące zaczyna sobie kręcić włoski


Ciebie to bawi? Myślisz, że to, że zażywasz narkotyki nie wpływa na Twoją córkę?
@Insane_Mike: też tak kręciłam włosy, żadne warkoczyki nie pomagały. Jak usypiała mnie mama to kręciłam też jej, wtedy zresztą do oporu, bo nie czułam bólu że robię to za mocno ;). I może to jest jakiś sposób, dać jej zabawkę, którą będzie tak miziała.

Ja miałam w dodatku mocno kręcone włosy jako dziecko więc rozczesanie tego potem :O. Te odżywki i spraye powinny trochę pomóc.

Pozostaje czekać aż córka wyrośnie, chociaż