Wpis z mikrobloga

nsfw

Zawiera treści NSFW

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

nsfw

Zawiera treści NSFW

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@mophk: Za co tyle!? Za przyklejenie ścianki?! Superglue za 2 zł myślę by zadziałało. Ale może nie będę cebulił, bo mi jeszcze cała szczęka odpadnie w wyniku jakiegoś zakażenia.
A tak w ogóle to wydałem już na tego zęba sporo więcej, więc ... będzie to drogi ząb (o ile w ogóle będzie ( ͡° ͜ʖ ͡°) ).
W każdym razie dzięki za info.

@SzemranyInkub: na drugiej
  • Odpowiedz
@Filip69 miałam taka sytuację. I wszystko zależy od tego czy ułamał się w dziąśle czy na górze. Jak na górze to ok. Jak w dziąśle operacja.... Polecam zostawić kilka stów i iść do kogoś dobrego
  • Odpowiedz
@Zea_mays: No co najmniej na górze to na pewno :D Jak odciągam tę oderwaną ściankę to jest uczucie naciągania/odrywania dziąsła, więc chyba siedzi gdzieś trochę głębiej, ciągnąc lekko do góry tę ściankę nie wypada, więc się jako tako trzyma chyba w dziąśle :)
  • Odpowiedz
@Filip69 spiłują Ci na sześcian calego zęba i wsadza koronę. Miałem tak samo 10 lat temu, ząb leczony kanałowo parę lat wcześniej i złamał się w taki sam sposób jak na zdjęciu. Wywalili złamana część, spilowali i zalozyli koronę, wtedy 600zl sama korona, łącznie dałem jakoś 1000zl za wszystko
  • Odpowiedz
@Filip69 też mi się złamał na twardej bułce... Poszłam do "specjalisty" co miał naprawić, a jeszcze bardziej zepsuł i złamał głębiej... Także serio, nie ma co oszczędzać na zdrowiu
  • Odpowiedz
@Filip69: po prostu posypał się, żeby leczone kanałowo mają do tego prawo szczególnie jak był mocno zepsuty i trzebabyło zrobić na prawdę duże wypełnienie (ząb coś jak wydmuszka) i nie świadczy to o złym wypełnieniu, tylko po prostu pękł bo już nie wytrzymał i tyle.

Masz opcje:
1. Doklejają Ci wypełnienie tak by wyglądał na całego (odbudowa ubytku korony) - ma prawo rozpaść się z czasem, nikt nie powie jak długo
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Filip69: wkrecaja zazwyczaj taki jakby srubek i na to nakręcają zęba. tak mam ale nie ma tragedii. w Łodzi mogę kogoś polecić co mi robił
  • Odpowiedz
@Mete0o Sam ząb jako tako mnie JUŻ(słowo klucz w tym przypadku) nie boli, bo był kiedyś zatruty,uśmiercony podczas leczenia (chociaż nie do końca skutecznie). Jedynie przy odciąganiu tej ścianki palcem/językiem trochę boli, ale to bardziej takie nieprzyjemne uczucie, chyba po prostu od naciągania dziąsła. Ale tą wiadomością przypomniałeś mi coś, pokojarzyłem teraz fakty.

To właśnie ten nieszczęśliwy ząb był przecież przyczyną największego bólu, głównie fizycznego, jaki odczułem w moim życiu. A byłem
Filip69 - @Mete0o Sam ząb jako tako mnie JUŻ(słowo klucz w tym przypadku) nie boli, b...

źródło: comment_oYJXWZA9bbRULvnfW6Y1JOo1WttBss5a.gif

Pobierz
  • Odpowiedz
@Filip69 mialem niedawno zgorzel w zębie, i powiem ci, że to też największy ból jaki czułem kiedykokwiek. Cały łeb mi pulsował, przez kilka dni siedzialem przy kranie z zimna wodą, ciężko było zasnąć bo po 30 s znowu ból wracał jak zimną wyplułem.
  • Odpowiedz
@Zea_mays Hmm ok, wezmę pod uwagę, dzięki za info. Chociaż boli mnie (oprócz zęba) fakt, że już kiedyś całkiem spore pieniądze na niego wydałem, był leczony na 3 wizytach, więc raczej nie oszczędziłem na tym ... Pomyślałem teraz, czy może wartoby się odezwać do tamtego dentysty, czy funkcjonują jakieś gwarancje u dentystów w takich przypadkach, jak nie upłynęło tak dużo czasu od leczenia? Raczej wątpię?

@KosmicznyPolityk

3. Wyrwać zęba i "zapomnieć" o
  • Odpowiedz
@mophk: Aha no tak, to Ty pierwszy odpowiedziałeś, teraz dopiero widzę
--

jezu to ile ta buła leżała?


Nie tak długo, ale to buła z Biedronka codziennie niskie ceny ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oszczędziłem na jedzeniu to teraz będę płacił za skutki uboczne
  • Odpowiedz
@Filip69 lepiej mieć zęba niż nie mieć, serio. Jeśli jakiś dobry szpec zrobi jak należy to może Ci długo jeszcze posłużyć.
Miałam złamana dwójkę i jeden koles mi zrobił tak że po tugodniu odpadła. Po reklamacji utrzymała się miesiąc. A jak zrobiła mi pani specjalistka od takich napraw i kleiła ja #!$%@? 1.5 godziny to trzyma się już ileś lat.
Dobry dentysta/chirurg zębowy/spec od rekonstrukcji to skarb.
  • Odpowiedz