Wpis z mikrobloga

nsfw

Zawiera treści NSFW

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Simfecstio: Niestety :( Są bardzo ładne, kształtne, całkiem biały kolor (na foto tego nie widać), ale od środka się zaczęły sypać ze 3 lata temu i do teraz nie chcą przestać. Szczotkuję po 2-4x dziennie, płuczę płynem, a i tak się psują. Chyba rodzinne, genetyczne (chociaż kości słabych nie mamy, chyba nikt z najbliższej rodziny nic nie złamał).
Dla potwierdzenia, że to nie moja wina, dodam jeszcze dowód anegdotyczny. Współlokator
  • Odpowiedz
@Starystarej: W sumie o tym nie pomyślałem. A akurat zażywam w ostatnim czasie regularnie biały proszek, ale z tego co wiem kreatyna nie ma złego wpływu na zęby ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chyba że coś innego tam dosypują. @KFD_pl albo #wk musiałoby się wypowiedzieć

@AleMenelJezuJakOnSieStoczyl Dałem światło od góry i włączyłem tryb makro w aparacie. W sumie całkiem nieźle ta funkcja działa,
Filip69 - @Starystarej: W sumie o tym nie pomyślałem. A akurat zażywam w ostatnim cza...

źródło: comment_7NbTBx4mxhNrta5RTgD1S6bxNHCJ6GVZ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Filip69: Wszystko zależy od głebokości złamania. Najpierw trzeba usunąć zlamany fragment żeby ocenić. Mógł złamać się powiedzmy 2 mm poddziąsłowo - wtedy można wykonać chirurgiczne wydłużenie korony klinicznej zęba i nada się jeszcze do odbudowy - wtedy tylko korona protetyczna. Najczęściej jednak łamią się daleko pod dziąsłem poniżej poziomu kości, wtedy ząb do wywalenia. Wszystkie próby ratowania go są tymczasowymi działaniami.
Nad odbudową tak rozległych ubytków myśli się niestety wczesniej,zab
  • Odpowiedz
@Filip69: ten kawałek co jest luźny to się z nim pożegnaj, pewne odbudują ci na reszcie zęba. Ja tak miałem, wytrzymało że dwa lata, potem i tak musiałem wyrwać :(
Po kanałówce lubią pękać. Bułka nie ma nic do rzeczy, u mnie to był makaron.
  • Odpowiedz