Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy #mirkokoksy #silownia #zdrowie #sport #fullborsukworkout

Planuje wdrożyć w życie plan treningowy opisany tutaj na wykopie:
https://www.wykop.pl/link/4700579/greyskull-lp-najlepszy-plan-fbw-dla-poczatkujacych/

Dokładnie opisany tutaj:
https://docs.google.com/document/d/1hbbJ1mgfxwV9aQ4bVM_W_yTHcuyUToUGQaakXQpIluk/edit

Mam pytanie odnośnie techniki wykonywania ćwiczeń. Jeśli jestem zielony i wiele lat temu ostatnio cokolwiek podnosiłem. To czy nie lepiej np. przez pierwszy tydzień zastąpić wyciskanie sztangi i podciąganie analogicznymi ćwiczeniami na atlasie?
Nie mam pojęcia ile mogę zrobić powtórzeń na danym ćwiczeniu a tak w pierwszym tygodniu zrobiłbym sobie rozeznanie co do swojej "mocy". Dodatkowo ćwiczenia na takim atlasie wydają mi się bardziej bezpieczne, bo nie będę w stanie upuścić na siebie sztangi itp.

Chodzi m. in. o te ćwiczenia z rozpiski:
Wyciskanie sztangi, leżąc : 2×5, 1×5+
Podciąganie: 3×6-8
Pobierz
źródło: comment_W0gsu0ctsNfywEUr92lIQZ7EMZFQdv45.jpg
  • 9
@szcz33pan: jak już masz zastępować to nie atlasem tylko regresją danego ćwiczenia

wyciskanie możesz zastąpić pompkami, podciąganie możesz zastąpić podciąganiem z gumą albo samą fazą opuszczania, jest multum wariantów tych ćwiczeń

pomachanie atlasem w pierwszym tygodniu nie sprawi że w drugim sie nauczysz techniki
@szcz33pan: rób normalnie na ławce. Święta trójca to podstawa ćwiczeń. Najpierw ćwicz na samym gryfie technikę. Potem dokładają po 5kg aż poczujesz, ze nie dajesz rady. Poznasz swoje możliwości.

Ja w grudniu ledwo gryf podnosiłem. Od tygodnia lecę już po 20kg na stronę. Do końca roku planuje mieć po 40kg na stronę.

Ławeczka, pompki, podciąganie to podstawa. Ćwicz tez przysiady. Tylko poprawne. Z czasem ci się przydadzą.
ja #!$%@? to sprawdź xD swoich "maksów" nie sprawdza się w trakcie planu tylko przed jego rozpoczęciem


@temporarywypokaccount: no wprost w tym materiale nie ma nic na ten temat. Jestem zielony. Może dla Ciebie te pytania są oczywiste, ale ja dopiero zbieram na tym polu informacje.

rób normalnie na ławce. Święta trójca to podstawa ćwiczeń. Najpierw ćwicz na samym gryfie technikę. Potem dokładają po 5kg aż poczujesz, ze nie dajesz rady.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szcz33pan: Jeśli szukasz jakiejś adaptacji, to tydzień nic Ci nie da, także wskakuje od razu na wolne ciężary.
Nie rozumiem też z czego robisz problem odnośnie ciężaru. Zaczynasz od samej sztangi i widzisz na ile możesz sobie pozwolić, nie wymyślaj i progresuj powoli.
@szcz33pan: ale Kasahara podał tam metodę jak określić jakim ciężarem powinieneś zacząć. Bierzesz ciężar, który wydaje Ci się optymalny i robisz nim maksymalną ilość powtórzeń, porównujesz to z rozpiską w planie, która określa czy jest ok, czy dodać, czy odjąć ciężaru i wiesz z jakim ciężarem masz zacząć kolejny, właściwy trening.