Wpis z mikrobloga

Potrzebuję nowej obudowy do PC, z obecnym chłodzeniem nie zamyka mi się boczna klapa - z tego powodu nie chcę już niczego "mini/micro". Jest coś, bez czego nie wyobrażacie sobie teraz życia w swojej obecnej obudowie? Sorry, ale wypadłem z obiegu jeśli chodzi o #pcmasterrace

Cena 150-200

Żadnych, #!$%@?, RGB. Wszystkie diody w obecnej obudowie mam zaklejone taśmą. Dzięki! :)
#komputery
  • 22
Wszystkie diody w obecnej obudowie mam zaklejone taśmą. Dzięki! :)


@Brydzo: ale wiesz że zasadniczo wszystko można wyłączyć programowo lub gdy to niemożliwe zwyczajnie nie podłączać zasilania? Mam masę rzeczy RGB i wszystko mogę wyłączyć xD

Podaj jakie to chłodzenie, bo taki Dark Rock 4 nie wejdzie do wszystkich tanich SPC
@Atreyu: Za bardzo lubię taśmę. Nie wiem dokładnie jakie to chłodzenie, prawdopodobnie SilentiumPC Fortis 2. Nie chcę nic z RGB, nie użyję a podniesie cenę.
@tomasz_niechaj: mam dokupione 2x 140mm na front od spc. Bo temp #!$%@? + zmiana obrotów wentylatorów na froncie nie ma wpływu na temp => wloty powietrza są o wiele za małe na froncie, musi być siatka.
@10129: Jaką konfigurację masz w środku? Obudowa z takim frontem nie jest przeznaczona do mocniejszych konfiguracji sprzętowych, to oczywiste. Dlatego równolegle oferowane są obudowy z frontem meshowym (np. SG1, RG6) jak i pełnym (np. AR5 właśnie) zależnie co kto lubi.
@10129: Przydałaby się jeszcze informacja na temat chłodzenia CPU, a także dokładnego modelu karty graficznej. To, że zmiana prędkości obrotowej wentylatorów w obudowie nie wpływa na temperaturę karty graficznej, to nic niezwykłego, bo tak są ustawiane chłodzenia kart graficznych: target temperaturowy i zmiana prędkości obrotowej by tej temperatury nie przekraczać.
@tomasz_niechaj: weź mnie nie denerwuj, zdjęcie frontu = lepszy przepływ powietrza i temp spadają. zwiększenie obrotów = lepszy przepływ powietrza powinien być efekt jak zdjęcie frontu. Karta napieprzała wiatrakami na 100% przy takiej temp to i do 80 potrafiło dojść w stress teście, to zaczyna zegary zrzucać w okolicy 72-74.
temp grafiki po oc oczywiście, palit gaming pro oc. procek jest bez znaczenia, w grach 62 nie przekracza z wentylatorem ustawionym
@10129: Tak jak napisałem: zdjęcie frontu zawsze zmniejszy temperatury, w każdej obudowie, bo nawet sam filtr przeciwkurzowy redukuje przepływ powietrza. Fronty zamknięte, jak ten w AR5 to jeden z opcji możliwych do wyboru, obok w tej samej cenie są takie z siatką. Generalnie jednak powinieneś mieć niższą temperaturę niż 68 stopni przy zdjętym froncie. Ta karta ma bardzo dobre chłodzenie (przynajmniej wg testów).
@tomasz_niechaj: w stress teście to było i OC najbardziej jak się dało, na stock ma mniej. wiem lipa tv chwalił armisy i jak debil go posłuchałem. po undervolcie i tak ma 1995 - 2010mhz na rdzeniu i temp ~70 stopni w stress teście
@10129: OK, trudno się precyzyjnie odnosić do tego co piszesz, bo nie podajesz precyzyjnie informacji. Mniejsza o to, wybrany przez Ciebie front jest bardziej restrykcyjny i to oczywiste, że w tego typu obudowach będą wyższe temperatury. W obudowie takiej jak AR5 warto robić większy wyciąg, bo to pozwoli zbić temperatury.
@tomasz_niechaj: ale się kurzy bardziej nie? z podciśnieniem.
po undervolcie daje rade ok ale niesmak pozostaje, więcej nie dotykam bez siatki na całym froncie obudowy i będę je odradzał każdemu kto nie ma pc do biura.