Wpis z mikrobloga

@zarodziec_malaryczny997: jak sb przypomne, jak to mialem porysowane jprdl xD
A teraz plaku plaku, nie umiem sie nawet nauczyc przypadkow ehh
Ale nauczyciele tez mieli w #!$%@? i tylko sie darli na nas, jedynie dziewczyny jakos sobie radzily czujac w tym zapewne inwestycję w przyszlego bolca
  • Odpowiedz
czy to Alles Klar #!$%@? podręcznik do języków


@revente: ja #!$%@?ę, najobrzydliwsze podręczniki ever. I potwierdzam, nauczenie się z tego czegokolwiek to zakrawało na Mission Impossible.
  • Odpowiedz
@zarodziec_malaryczny997: a jaką polecacie na początek? 4 lata w technikum zmarnowałem. Jakieś podstawy zostały wykute na pamięć plus dużo słówek ale gramatyka u mnie tragedia. Chciałbym w tym roku rozpocząć naukę, na razie samodzielnie a potem w szkole językowej.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@sudokor: nie wiem czy to kwestia tego że angielski był od małego, a niemiecki dopiero potem, ale mam wrażenie że lekcje niemieckiego zawsze były #!$%@? prowadzone. Najgorsza lekcja angielskiego i tak była lepsza od najlepszej niemieckiego.
  • Odpowiedz
@sudokor: Ja też żałuję, ale z drugiej strony niemiecki (w ogóle drugi język w szkole) był uczony tak #!$%@?, że te lekcje to była strata czasu.
O tyle dobrze, że chociaż doskonale rozumiem angielską gramatykę, więc naukę jakiegokolwiek języka germańskiego na własną rękę jest duża prostsza.
  • Odpowiedz