Wpis z mikrobloga

Efekt Dunninga-Krugera – zjawisko psychologiczne polegające na tym, że osoby niewykwalifikowane w jakiejś dziedzinie życia mają tendencję do przeceniania swoich umiejętności w tej dziedzinie, podczas gdy osoby wysoko wykwalifikowane mają tendencję do zaniżania oceny swoich umiejętności

nie dostrzegają swojego niskiego poziomu zdolności,
nie potrafią prawidłowo ocenić poziomu zdolności u siebie,
nie potrafią prawidłowo ocenić poziomu zdolności u innych,
rozpoznają i uznają swój niski poziom zdolności dopiero po odpowiednim treningu danej umiejętności.

Chłopy za to Nobla dostały a wy jesteście tego złotym przykładem xD #!$%@? 2 artykuły w Internecie przeczytali i serial na netflixie zobaczyli a Polskich epidemiologow wzywają od debili i wytykaja błędy WHO gdzie członkami są najlepsi specjaliści w danych dziedzinach na świecie xDDD

#wykop #chiny #wuhan #wirus #2019ncov
  • 59
@Czachaaa: Co mieliby experci z WHO powiedzieć?
"jak jesteście chorzy albo głupi i palicie tytoń w dużych ilosciach, to niedługo umrzecie na zapalenie płuc, nic nie da sie z tym zrobić"?
@Niedobry: ale jak ty chcesz oceniać efekty działań skoro zielonego pojęcia nie masz o epidemiologii i wirusach. Wydaje Ci się tak tylko bo stales się ekspertem w temacie jak większość Polaków przy każdej szumnej akcji.
Domeną ludzi inteligentnych jest to, że zdają sobie sprawę ze swojej wiedzy w konkretnym temacie i na jej podstawie wypowiadają się biorąc pod uwagę to ile wiedzą. Ty zaś reprezentujesz szkołę chlopskiego rozumu :)
@Niedobry: a nie no to jak się raz pomylili to #!$%@? xD Powinni cała organizacje rozwiązać xD

Może Ci to unaocznie:

Żeby ludzkość przetrwała ktoś musi skoczyć z 30m klifu do wody.
Jest jeden chłop, który całe życie skacze i ma ze sobą sztab najlepszych na świecie trenerów. Raz na treningu zdażyło mu się że #!$%@? na dechę.
Jest też drugi chłop, który nigdy nawet 30m nad ziemią nie stał ale
@Czachaaa Ja nie wyzywam WHO od debili. I nie twierdze ze wiem lepiej niz oni. Ale twierdze ze nie sa wiarygodni. Daleki tez jestem od paniki i podniecaniem sie kolejnym wirusem. Ale nie znaczy to ze jestem tez kompletnym ignorantem jesli chodzi o te sprawy. Sa ksiazki i opracowania i nie jest to wiedza az tak tajemna. Skoro moglem nauczyc sie sam komunikowac w trzech jezykach obcych. To i moge nieco wiedzy
  • 17
@Cinkito i tak i nie. Ig nobel jest za "zabawne odkrycia" ale wciąż są to odkrycia wymagające wiedzy w danym zakresie. Nawet z pozoru "głupie" prace mogą okazać się przydatne.

@Czachaaa to chyba dość normalne że im wiecej wiesz tym bardziej sobie zdajesz sprawę że nic nie wiesz. Nagle uswiadamiasz sobie jak wiele czynnikow trzeba wziąć pod uwagę, jak skomplikowane są z pozoru proste rzeczy, jak wiele spraw może pójść nie tak.
i tak i nie. Ig nobel jest za "zabawne odkrycia" ale wciąż są to odkrycia wymagające wiedzy w danym zakresie. Nawet z pozoru "głupie" prace mogą okazać się przydatne.


@Hrjk: nie twierdzę, że ta praca nie niesie za sobą wartości naukowej. Niemniej napisanie, że Nobla dostali jest sporym niedopowiedzeniem czy wręcz po prostu kłamstwem.