Wpis z mikrobloga

Efekt Dunninga-Krugera – zjawisko psychologiczne polegające na tym, że osoby niewykwalifikowane w jakiejś dziedzinie życia mają tendencję do przeceniania swoich umiejętności w tej dziedzinie, podczas gdy osoby wysoko wykwalifikowane mają tendencję do zaniżania oceny swoich umiejętności

nie dostrzegają swojego niskiego poziomu zdolności,
nie potrafią prawidłowo ocenić poziomu zdolności u siebie,
nie potrafią prawidłowo ocenić poziomu zdolności u innych,
rozpoznają i uznają swój niski poziom zdolności dopiero po odpowiednim treningu danej umiejętności.

Chłopy za to Nobla dostały a wy jesteście tego złotym przykładem xD #!$%@? 2 artykuły w Internecie przeczytali i serial na netflixie zobaczyli a Polskich epidemiologow wzywają od debili i wytykaja błędy WHO gdzie członkami są najlepsi specjaliści w danych dziedzinach na świecie xDDD

#wykop #chiny #wuhan #wirus #2019ncov
  • 59
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Czachaaa: w dużej części masz rację, ale trzeba wziąć też pod uwagę, że ludzie u władzy często traktują społeczeństwo jak idiotow, więc ich decyzję niekoniecznie opierają się o wyniki badań ekspertów, a po prostu rządzi, uwaga słowo klucz, HAJS.
  • Odpowiedz
WHO juz sie raz przyznalo do pomylki. Ich wiarygodnosc jest juz zachwiana. Tyle w temacie.


@Niedobry: Przepraszam, ale co to za bzdury? Każdy kto nie klepie śrub na automacie w fabryce może się mylić. Najlepsi na świecie kardiolodzy tracą pacjantów, najlepsi naukowcy świata popełniają błędy, bo to nie jest proste 1+1.
Śmiesz w ogóle tak mówić? Szkoda słów.
  • Odpowiedz
@Luks_x No oczywiscie ze kazdy sie myli. Ale nie wierze w pomylke komus kto odmawia Tajwanowi przedstawicielstwa w swojej organizacji. Siedza u Chinczyka w kieszeni.
  • Odpowiedz
@Czachaaa: identycznie jak z wykopkami o dyskusja na temat sądownictwa. Konstytucję widzieli raz na WOSie w gimbazie, procedur nie znają a w sądzie byli ostatni raz jak spadek po dziadku przyjmowali. Ale rozprawiać o reformach potrafią xD
  • Odpowiedz
  • 0
Ale po zawaleniu sie hali w Katowicach jestem w stanie stwierdzic ze konstrukcja byla #!$%@?.


@Niedobry Na jakiej podstawie? Czytałeś dokumentację z robót budowlanych? Widziałeś projekt? Czytałeś protokoły z przeglądów? Czy tak wydumałeś, że skoro dużo śniegu i zapadło się to pewne jest, że konstrukcja była wadliwa?
  • Odpowiedz
@Czachaaa: ale wiesz, że w WHO jest nepotyzm większy niż w polskim rządzie? Gdyby tam byli epidemiolodzy, eksperci - ale tam często siedzą ludzie, którzy mają za zadanie przytakiwać komu trzeba, żeby nie stracić stołka.

Protesty przeciw 500+ to też efekt DK, bo przecież w rządzie są eksperci ekonomii, a my jesteśmy tacy głupi że nie potrafimy tego docenić?
  • Odpowiedz
@Niedobry: No jak najbardziej i opinię o tym wydają eksperci. Ja nie mówię ze nie był. Chodzi mi raczej o rzucanie twierdzeń w rodzaju

"NIE JESTEM PILOTEM ALE JAK KTOŚ #!$%@? ŚMIGŁOWIEC TO WIEM ŻE COŚ BYŁO ŹLE"

No wiesz że coś było źle, ale nie wiesz i nie będziesz wiedział co było źle bez ekspertyzy w temacie. Nie mając merytorycznej wiedzy na temat zjawiska nie ma sensu go oceniać
  • Odpowiedz
@Ogniwo_Paliwowe: dobra, złe słowo, korupcja byłaby trochę bliższa.

Nie twierdzę, że teraz akurat źle czy dobrze robią, z prostego powodu - nie śledzę sytuacji a wpis mi się w gorących pokazał, ale szkalowanie instytucji takich jak WHO czy ONZ propsuję, bo nie raz i nie dwa razy wyszło, że nie interesuje ich prawda (jak by jej nie definiować), tylko po prostu reprezentują czyjś interes.
  • Odpowiedz
@Ogniwo_Paliwowe: Ej... Sorry. Informacja: Nikt nie latal bo mgla. Pilot #!$%@? helikopter. No #!$%@?. Nikt nie latal. Jeden postanowil sie wybic. No swietny #!$%@? pilot. Najlepszy. Tylko szkoda ze niezywy i zabil pasazerow. Skonczcie prosze robic #!$%@? z najprostszej logiki.
  • Odpowiedz
Sad to okreslil. Czlowieku czytalem wiecej projektow w zyciu niz niejeden Mirek kanapek zjadl. Tu akurat zle trafiles.


@Niedobry: Czytałeś projekt tej hali czy nie?
  • Odpowiedz
@Niedobry: OK działa to tak. Jeśli pilotujesz to możesz wydawać opinię o umiejętnościach, jeśli projektujesz, to o konstrukcji, jeśli nie robisz nic to możesz wydawać opinię na podstawie opinii biegłych i ludzi którzy się znają.

Opinia oparta na 'zdrowym rozsądku' jest #!$%@? warta. Nikogo niczego nie uczy, nie powiększa zasobu ludzkiej wiedzy, zabiera czas i energię ludziom którzy się z nią zapoznają. Jest zbędną informacją.
  • Odpowiedz
  • 0
@Niedobry To skąd wiedziałeś, że był źle zaprojektowany? Przyczyny zawalenia się mogą być też inne. Np uszkodzeniami konstrukcji spowodowanymi czymś innym.
  • Odpowiedz