Wpis z mikrobloga

Najgorsze co można zrobić dziecku to wpoić mu strach przed życiem.
Bądź pokorny
Ustępuj głupszemu
Nie wyróżniaj się
Musisz mieć dobre stopnie bo inaczej będziesz nikim
Potem w wieku 20 lat zdajesz sobie sprawę że 80% tego co mówią twoi starzy jest przepuszczone przez ich postkomunistyczny filtr.

Jak to się dzieje że niektórzy dziarają sobie łapy i mają #!$%@? na to co reszta o nich pomyśli.
Jak to jest że niektórzy potrafią rzucić januszowi papierami w twarz i kazać mu #!$%@?ć a inni boją się zapytać o urlop i całe życie łykają jego ślinę za 2200 brutto.

Polska mentalność niewolnika pańszczyźnianego, polska mentalność katolicka doprawiona jeszcze komunistyczną tresurą zniszczyła więcej żyć niż bomby w Dreźnie.

#byloaledobre #byloalebedziejeszczeraz #przegryw #depresja
homesick_alien - Najgorsze co można zrobić dziecku to wpoić mu strach przed życiem.
...

źródło: comment_wRPE1XKnTLSHpSu08FjeYNBSYceDXY3i.jpg

Pobierz
  • 109
  • Odpowiedz
Bądź pokorny

Ustępuj głupszemu

Nie wyróżniaj się


@homesick_alien: Dorzuciłbym ustępuj starszym (czyli w domyśle mądrzejszym) z jednoczesnym ustępuj młodszym (żeby pokazać że jesteś mądrzejszy XD) do tego należy zawsze unikać przemocy i za wszelką cenę nie skarżyć bo to że kolega cię zaczepia to tylko taka zabawa, nie reaguj jak się znudzi to przestanie. A na koniec co ty pieprzysz, jaka osobowość unikająca? Za komuny to się rano szło świnie
  • Odpowiedz
Nie wyróżniaj się


@homesick_alien: To jest akurat dobra wskazówka; bądź częścią większej całości, nie wyróżniaj się na siłę, a zarazem rób po cichu swoje.

@mieszko111: I tak i nie. To jest dobre jak juz masz duzy biznes, albo jakies szwyndle. Duze pieniadze faktycznie nie lubia rozglosu, bo konkurencja, mafie i nawet „przyjaciele” potrafia napsuc krwi, ale prawda jest taka ze wyroznianie sie jak nie jestes jeszcze przy kasie
  • Odpowiedz
@homesick_alien: Osobiście z całości mogę się przyczepić tylko do pokory, bo nie wiem dlaczego, ale panuje ogóle przekonanie, że to "tylko" potakiwanie i przyklaskiwanie. Tak samo jak zestawianie "nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki" z powieleniem "tych samych błędów". A jest to metafora tego, że żadna chwila w życiu się nie powtórzy i każda jest z jakiegoś względu unikatowa. A "prawdziwa" ( nazywajta jak chceta ) pokora
  • Odpowiedz
@homesick_alien: Ja od siebie mogę dodać wszelkie próby hartowania charakteru dziecka.
#!$%@? za wszelkie okazywanie emocji.

"Przestań już się użalać nad sobą."
" Przestań #!$%@? panikować, zachowujesz się jak baba"
" Przestań
  • Odpowiedz
@homesick_alien później ludzie potrafiący zwyczajnie być sobą i mają na to #!$%@? są uznawani jako "oryginały" ew. dziwacy ¯_(ツ)_/¯, ale np. "pokora" tj. zwykłe przytakiwanie, żeby nie narobić sobie gnoju to zwykły common sense. Jak żyjesz tym co ci ludzie natłukli, to później jest ciężko z własnym sumieniem.
  • Odpowiedz
dlaczego mam nie wyróżniać się i nie chwalić wiedzą czy umiejętnościami w dziedzinie w której jestem biegły?


@Im_from_alaska: Korzystniej trzymać swoje karty zakryte, nie chwalić się nimi, lecz używać w odpowiedniej chwili.
  • Odpowiedz